Navigácia

 • STRETNUTIE S UMELOU INTELIGENCIOU

  V rámci iniciatívy "Meet and Code" počas Európskeho týždňa programovania sme sa v pondelok 8.10.20189 zúčastnili  motivačného IT workshopu "Stretnuties umelou inteligenciou" , v rámci ktorých sme dozvedeli, čo to jeumelá inteligencia, otestovali niekoľko zaujímavých nástrojov,využívajúcich umelú inteligenciu, preskúmali niektoré technikystrojového učenia, vyskúšali si natrénovať vlastnú neurónovú sieť anapokon vytvoriť jednoduchý program, ktorý ju bude využívať. Cieľombolo predstaviť umelú inteligenciu, jej rôzne podoby a potenciál, aletaktiež si uvedomiť limity a riziká. 

  Ďakujeme lektorke Ing. Zuzane Tkáčovej (UČITEĽKE SLOVENSKA) za motivačný workshop.

 • THIS IS 21: PRIPRAV SA NA 21. STOROČIE

  V piatok 5. 10.2018 sa uskutočnilo na našej škole podujatie THIS IS 21: PRIPRAV SA NA 21. STOROČIE, v rámci ktorého naprieč celým Slovenskom navštívilo školy 50 top osobností zo sveta manažmentu a podnikania. Medzi našich žiakov zavítal Ing. Miroslav Potoč, generálny riaditeľ Skanska a.s.bývalý absolvent našej školy, ktorý sa podelil  o svoje inšpiratívne príbehy a vedomosti. 

 • KRAJSKÉ KOLO V CEZPOĽNOM BEHU DIEVČAT

  Dňa 3.10.2018 sa v rekreačnom areáli Anička uskutočnilo Krajské kolo v cezpoľnom behu študentov stredných škôl. Našu školu reprezentovali žiačky - Radka Škovranová V.NB a Katka Gliganičová III.AB. Vo veľmi silnej konkurencii žiakov celého Košického kraja si 1.miesto a zároveň postup do celoslovenského kola vybojovala Radka Škovranová. Prajeme veľa ďalších športových úspechov.

 • IV. MEDZINÁRODNÁ SKA KONFERENCIA

  V dňoch 28. -- 29.09.2018 sa v Košiciach uskutočnila IV. Medzinárodná SKA konferencia, konferencia angličtinárov, v priestoroch FF UPJŠ. Štyri učiteľky anglického jazyka Blažena Ceľuchová, Katarína Ferenčáková, Marta Fričová a Ildikó Gáspár sa rozhodli obetovať svoj voľný čas a zúčastniť sa tejto vzdelávacej udalosti. Konferencia ponúkala niekoľko vysoko odborných prednášok a široké spektrum workshopov pre rôzny stupeň vzdelávania, čo hodnotíme pozitívne ako po odbornej, tak po organizačnej stránke.  Niektoré poznatky sme oprášili a mnohé nové nadobudli. Konferenciu sme opúšťali  nabité novou energiou a s kopou skvelých nápadov.  Už teraz sa tešíme, ako ich využijeme  na hodinách anglického jazyka

 • NOC VÝSKUMNÍKOV

  Dňa 28.9. 2018 sme sa  zúčastnili festivalu vedy: Európska noc výskumníkov .

  Študenti našej školy sa tak zaradili k mladým ľuďom 24 štátov Európy. Presvedčili  sa, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, ponúka zároveň dobrodružstvá, inšpirujúce  k novým objavom a neustále podnecujúce  ľudskú myseľ. Zvlášť nás potešilo, keď pri mnohých vedeckých stánkoch  nás privítali naši bývalí študenti, teraz už úspešní mladí vedci hlavne z PF UPJŠ napr. RNDr.Paulína Slepčíková a RNDr. Ondrej Petruš.

 • DOD NA ÚSTAVNOM SÚDE SR

  Dňa 27.9.2018 sme využili DOD na Ústavnom súde Slovenskej republiky ku komentovanej prehliadke priestorov súdu v rámci spoločenskovedného seminára.. Milým prekvapením bolo, že prehliadku viedla naša bývalá študentka JUDr. Lýdia Sömögyíová. Dozvedeli sme sa podrobnosti o práci členov ústavného súdu, videli sme kancelárie a priestory, faximílie vzácnych listín, insignie, kroniky. Počas prehliadky sme dostali propagačné materiály vhodné na výuku SPS a OBN. Absolvovali sme aj sprievodné podujatia ku DOD.

 • NÁVŠTEVA ARCHÍVU

  Dňa 26.9.2018 sa študenti gymnázia zúčastnili v rámci seminára z dejepisu zúčastnili prehliadky mestského archívu, ktorá spočívala v prehliadke historických priestorov, archívnych dokumentov vrátane najstarších listín ako napríklad armalesu z roku 1369. V závere prehliadky sme nahliadli do najmodernejších priestorov vybavených modernými archívnymi systémami. Bonusom prehliadky bol nádherný výhľad na panorámu starého mesta. V archíve nás milo privítal aj bývalý študent Gymnázia Opatovská, archivár Tunega.

 • REGIONÁLNE KOLO V CEZPOĽNOM BEHU

  Dňa 26.9. si družstvo dievčat a družstvo chlapcov zasúťažilo v regionálnom kole v cezpoľnom behu v rekreačnom areáli Anička. Dievčatá si svoje sily zmerali na trati v dĺžke 2 km a chlapci 4 km. Medzi veľmi silnou konkurenciou s viac ako 50 súťažiacimi v každej kategórii boli viac úspešné dievčatá, kde Radka Škovranová - V.NB vybojovala 1.miesto a tak zabezpečila účasť družstva dievčat aj na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 3.10. na rovnakej trati. Aj chlapci sa snažili "vybehať" čo najlepší čas, no na postup to nestačilo. Aj napriek tomu všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme im veľa športových úspechov.

 • SIEŇ OLYMPIZMU

  Dňa 24.9. a 27.9.  žiaci II.OA a III.OA navštívili "Sieň olympizmu", pri príležitosti Európskeho týždňa športu. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o športovcoch, ktorí nás reprezentovali na olympijských hrách a sú spätí s mestom Košice. Prezreli sme si zbierku diplomov, dresov, medailí a iných predmetov, ktoré športovci prepožičali do siene olympizmu. Žiaci úspešne absolvovali aj kratučký testík z vedomosti o olympizme.

 • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

  Dňa 26.09.2018, pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, sa na našej škole konala vnútroškolská súťaž Čo vieš o Veľkej Británii, USA, Kanade a Austrálii. Žiaci mali v trojčlenných tímoch správne odpovedať na kvízové otázky týkajúce sa geografie, dejín, prírodných monumentov, kultúry a zaujímavostí uvedených krajín.

  Žiaci predviedli na súťaži pomerne dobré výkony, a hoci nikto nedosiahol plný počet bodov, súťaž má svojich víťazov. Ďakujeme všetkým zúčastneným za snahu a blahoželáme víťazným tímom.  

  Výsledky súťaže:

  1.miesto:     I. AB Tomáš Húska, Radko Ilavský, Jakub Vozár

  2. miesto:  III. NB Tomas Paul Mansbridge ,Lukáš Medzihradský, Róbert Nagy

                       I. NB Tomáš Krušpán, Jakub Szabó, Samuel Varga

  3. miesto IV. AB Aneta Kolimečková, Filip Rzuhovský

   

 • Informácia pre rodičov

  Ako sa prihlásiť do mobilnej aplikácie Edupage nájdete v nasledujúcom návode:

  rodic_info.docx

  Pre správne fungovanie aplikácie je potrebné ju aktualizovať, aby ste mali najnovšiu verziu - aktuálna verzia aplikácie je 2018.4.7 .

 • EXKURZIA DO KEŽMARKU

  Dňa 20. 9. 2018 sa študenti z 1. AB a 1. NB zúčastnili na literárnej exkurzii. Navštívili  sme evanjelické lýceum, kde je umiestnená najväčšia školská historická knižnica v strednej Európe, a dva evanjelické kostoly, pričom ten drevený je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Počasie nám prialo, a tak sme si mohli vychutnať aj jarmok v meste. Domov sme sa vrátili spokojní a plní fantastických zážitkov

  .

 • FUTSALOVÝ TURNAJ

  Futsalový turnaj 20.9.2018

  Dňa 19.9.2018 sa uskutočnil na našej škole futsalový turnaj. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev gymnazistov a 3 družstvá Osemročného gymnázia.Turnaj sa uskutočnil pri príležitosti Európskeho týždňa športu.

  Výsledky:

  1.miesto

  II.AB: T.Gereg.D.Sitár,P.Grega,B.Molnár,Š.Sadiv,R.Matis,T.Forraiová

  2.miesto 

  V.NB: M.Drábik,J.Škovran.R.Škovranová,P.Červený,D.Orosz

  3.miesto

  IV.A: T.Gajdoš,H.Cirbes,L.Korfanta,D.Kočišová, L. Cuper

   

  8-ročné gymnázium

  1.miesto

  III.OA: Nikoleta Klacik, Michal Seliga, Jaro Seliga, Matúš Krajkovič

  2.miesto -

  I.OA: Viktória Urban, Pavol Jurček, Jakub Imro, Róbert Gáspar, Ivan Kolarčík

  3.miesto -

  II. OA: Denisa Bognárová, Viktória Malecová, Tatiana Kočišová, Alex Eiben, Matej Štefko

   

   Víťazom gratulujeme.

 • 17. 9. 2018

  Aktualizovali sme modul ISIC preukaz

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE V PIATOK 14.9.2018

  Triedy: 1.A, 1.AB, 1.NB, 1.OA, 2.OA, 3.OA

  Zraz: 7:45 pred budovou školy

  Ukončenie: 12:00 a rozchod pred školou

  Dozor: 1.A – RNDr.Lacková Janka ,1.AB -  PhDr. Schmidt Juraj, 1.NB – Mgr. Geregová Zdena

  1.OA – RNDr. Kozelková Katarína, 2.OA – Mgr. Ivanková Adriana, 3.OA – Mgr. Sidorová Jana

   

  Triedy: 2.A, 2. AB, 2.NB

  Zraz:   8:45 pred budovou Gymnázia, Alejova1 (skupina AB)

              8:45 pred OC Galéria (skupina CD)

  Dozor: 2.A –Mgr. Orta Perecár Mária, 2.AB – Mgr. Jozef Štefanko, 2.NB - RNDr.Stanislav Krajkovič

  Odhlásenie z obeda na piatok je možné urobiť vo štvrtok.

   

  Všetky ostané triedy majú vyučovanie podľa mimoriadneho rozvrhu.

 • Ponuka krúžkov v školskom roku 2018/19

 • MARATÓN V AEROBIKU

  Milí športoví priatelia,

  dňa 29.9.2018 o 9.00 organizuje KS JAZERO – MALIBU Maratón v aerobiku. Cvičí sa 5x50 minút /dance aerobik, body styling, batuka, posilňovanie/. Prezentácia od 8:30 v Malibu.

  Záujemcovia hláste sa u p.Fehérovej

   

   

 • ŠKOLSKÝ ZVONČEK

  ŠKOLSKÝ ZVONČEK

  Žiaci 1.OA a 2.OA nášho gymnázia sa dňa 5.9 zúčastnia akcie „Školský zvonček“ vo veľkej sále slovenského rozhlasu na Moyzesovej ulici  pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Hodiny matematiky, prírodovedy, etiky a spevu vyučujú redaktori a respondenti, ktorých poznáte z vysielania Rádia Regina východ. Verejná nahrávka sa uskutoční v čase od 9.05 – do 10.00 (1. – 3. vyhučovacia hodina). Pre MHD cestovanie je potrebné si zobrať 2 lístky ( mesačník).

   

  "Školský zvonček" vo veľkej sále Slovenského rozhlasu pri príležitosti Dňa otvorených dverí Rádia Regina na Moyzesovej ulici v Košiciach. 

 • EXKURZIA FMMR TUKE

  EXKURZIA FMMR TUKE
  21. 6. 2018

  Dňa 21. 6. 2018, 17 študentov 1.A absolvovalo laboratórne cvičenie z chémie, ktoré pripravili vyučujúci na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE. Študenti riešili chemický rébus – identifikáciu  neznámeho kovu na základe experimentálneho stanovenia jeho molovej hmotnosti. Najšikovnejší študenti boli odmenení. Ďalej mali možnosť sledovať zaujímavé vlastnosti kovu gálium a plynu fluoridu sírového. Exkurzia mala pozitívny ohlas u študentov a dúfajú, že aj v budúcom školskom roku budú môcť absolvovať podobné laboratórne cvičenie. Veľká vďaka patrí zamestnancom FMMR TUKE, ktorí pod vedením pani doc. RNDr. Aleny Fedoročkovej, PhD. tieto experimenty precízne pripravili!

 • Prezentácia o možnosti štúdia v Rakúsku

  Prezentácia o možnosti štúdia v Rakúsku

  Vo štvrtok 7. júna 2018 sa uskutočnila prezentácia rakúskej vysokej školy Fachhochschule Wiener Neustadt, ktorej sa zúčastnili žiaci bilingválnych tried.Zástupkyňa tejto školy, pani Jagodinka Petrikic Zlatkov, predstavila žiakom model štúdia,možnosti financovania, ubytovania aj voľnočasových aktivít. Hodnotenia štúdia na tejto vysokej škole sú veľmi pozitívne, absolventi nachádzajú kvalitné uplatnenie na trhu práce.
  Naši žiaci prejavili počas diskusie veľký záujem a kládli množstvo otázok.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Opatovská cesta 7, Košice
  Opatovská cesta 7, 040 01 Košice
 • 055 7274411 - sekretariát
  055 7274412 - riaditeľ školy
  055 7274414 - zástupca riaditeľa
  055 7274415 - šk. jedáleň

Fotogaléria