Navigácia

 • Prijímacie skúšky - kritériá pre prijatie

 • DOD na škole

  Srdečne pozývame všetkých žiakov základných škôl na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční v stredu   29. 1. 2020  v čase od 10.00 do 17.00. Organizované vstupy  o 10.00, 11.00, 15.00 hod.

  Viac o podujatí sa dočítate  pozvanka_DOD.docx.

 • Zapoj sa a vyhraj notebook

  Zapoj sa a vyhraj notebook


  Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach v spolupráci s U.S. Steel Košice predstavuje nový projekt v ktorom môžeš vyhrať 200€ alebo notebook v hodnote 1000€. Neváhaj a čítaj ďalej.Všetko nájdeš v prílohe.

  projekt_FMMR-SS-USS.pdf

 • 2. Reprezentačný ples školy

  2. Reprezentačný ples školy

  Vážení rodičia, milí absolventi školy a všetci naši priaznivci.

  Riaditeľstvo Gymnázia, Opatovská cesta 7 v Košiciach Vás srdečne pozýva na 2. Reprezentačný ples školy, ktorý sa uskutoční 8.2.2020 v kultúrnom stredisku JÁNOŠÍK. Lístky si môžete zakúpiť priamo na riaditeľstve školy od 9.12.2019. Cena lístka je 40€. 

  Tešíme sa na spoločné stretnutie s Vami!    

  Riaditeľka školy Mgr. Lenka Hézselyová.

 • Voľné pracovné miesto

  Riaditeľka Gymnázia, Opatovská cesta 7, Košice informuje o voľnom pracovnom miestena celý pracovný úväzok s dobou nástupu od 17.02.2020 do 31.12.2020 s možnosťou predĺženia na dobu neurčitú: samostatný referent na ekonomickom úseku v kumulácií s pracovným zaradením personalista/ka, mzdový/á účtovník/čka.

  Kvalifikačné predpoklady:

        minimálne úplné stredné odborné vzdelanie

        ovládanie práce s PC – Ives, Microsoft Office  (Word, Excel) – pokročilý

  Platové zaradenie a plat: 

        zamestnanec bude ohodnotený podľa zákona 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov     

        vo verejnom záujme v znení aktuálnych predpisov: 830,50 € ( platová trieda 5).

  Iné požiadavky v súvislosti s obsadzovaným pracovným miestom:

  • prax na personálnom a mzdovom úseku,
  • ovládanie programu Ives podmienka,
  • spôsobilosť používať slovenský jazyk v úradnom styku,
  • predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme – bezúhonnosť,
  • samostatnosť, precíznosť a dôslednosť.

  Požadované doklady: 

  • žiadosť o prijatie do zamestnania,
  • profesijný životopis,
  • kópie o dosiahnutom vzdelaní,
  • písomný súhlas uchádzača so spracúvaním osobných údajov pre potreby výberového konania podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

  Žiadosti o prijatie do zamestnania s požadovanými dokladmi  môžete posielať  na  adresu školy

  alebo elektronicky na e-mailovú adresu riaditel@opatovska.sk  do 21. 1. 2020. Kontaktovať

  budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky.

   

   

 • Oznam riaditeľstva školy

  Riaditeľka Gymnázia, Opatovská cesta 7, Košice oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno na deň 20.12.2019 (piatok) v súlade s §3 ods.10 vyhlášky č.231/2009 Z.z. o podrobnostiach a organizácii školského roka z prevádzkových dôvodov.

 • Vianočné trhy

  Vianočné trhy

  Začiatok týždňa sa niesol v znamení blížiacich sa Vianoc.  Školské chodby ovládla prenikavá vôňa medovníkov,  punču a  sladkých dobrôt.  Vianočné trhy nechýbali ani tento rok.   A bolo si z čoho vyberať,  veď sa do nich zapojilo 15 tried i študentská firma. Niektoré  z nich venovali výťažok z predaja na podporu zvieracích útulkov v Košiciach.  Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme krásne sviatky. 

  Fotogaléria

 • TEAMBUILDING 1.A

  TEAMBUILDING 1.A

  Vďaka výhre v tombole na imatrikulácii sme mali možnosť absolvovať 5. 12. triednickú hodinu v Laser Aréne na Jarmočnej ulici. Mega hudba, super zábava, adrenalínový úlet aj športový výkon - odreagovanie také ako má byť.

 • O tradíciách Slovenska

  O tradíciách Slovenska

  O tradíciách Slovenska sa učíme aj trochu netradične. Dnes v 3.OA o slovenskom kroji - jeho význame,  častiach,  zdobení...  Ten zemplínsky nám predstavila p. uč. Geregová,  modelku robila naša žiačka Natálka Sajková.  Ej,  či jej to pristalo. :)  

  Fotoalbum

 • Projekty rovesníkov

  Projekty rovesníkov

  V novembri sa naši rovesníci aktívne vzdelávali. Od 6.11. - 8.11. absolvovali prvú časť 3 - dňového intenzívneho výcviku v rámci programu: "Prevencia látkových závislostí", ktorý organizovala n.o. Filia spolu s UPJŠ KE. 

  Od 22.11. - 24.11. absolvovali 2. časť vzdelávania "Projekt je zmena",  v rámci programu Škola bez nenávisti. Úspešne obhájili svoj malý Projekt - Spoznajme sa navzájom, ktorý realizovali v 1. ročníkoch našej školy. 

  Ďakujeme im za peknú reprezentáciu našej školy a tešíme sa na ich ďalšie aktivity. 

  Fotoalbum

 • 2019 - rok významných okrúhlych výročí

  2019 - rok významných okrúhlych výročí


  Pripomíname si aj 150. výročie „zrodu“ periodickej tabuľky chemických prvkov. Ide o jeden z najvýznamnejších úspechov vo vede. V roku 1869 ju zostavil významný ruský chemik Dmitrij Ivanovič Mendelejev. Jeho vedecká činnosť bola rozsiahla a veľmi rozmanitá. Publikoval viac ako 400 odborných prác. Bol iniciátorom ustálenia základných jednotiek merania hmotnosti a dĺžky, zaujímal sa o ropu ako perspektívny energetický zdroj, vyrobil bezdymový strelný prach. Uznávali ho chemici na celom svete. V roku 1905 mu bolo udelené najvyššie vyznamenanie - Copleyova medaila Kráľovskej spoločnosti v Londýne. V roku 1906 bol dokonca nominovaný na Nobelovu cenu za chémiu, no chýbal mu jediný hlas.


  Na našej škole sme sa zapojili do celosvetových aktivít riešením on-line testu Periodic Table Challenge. Test úspešne zvládlo 38 študentov. Ďalej sme upravili PTP v učebni chémie tak, aby obsahovala všetkých doteraz známych 118 prvkov. Pozrite si ukážku časti testu a certifikátu.

  Periodic_Table_Challenge_testy(1).docx​​​​​​​

  ​​​​​​​Sofia_Eliasova.jpg


  „Bez usilovnej pracovitosti niet talentov ani géniov.“ Dmitrij Ivanovič Mendelejev

 • 24 -hodinový volejbalový zápas

  24 -hodinový volejbalový zápas

  Milí žiaci, rodičia ,priatelia školy


  dovoľte, aby sme Vás pozvali na
  24 -hodinový volejbalový zápas, ktorý sa uskutoční dňa 6.12.- 7.12. 2019 v telocvični našej školy.
  Začínajú ho žiaci, ktorí majú počas vyučovania hodiny telesnej výchovy a od 14:00 až do rána 7:00 sa ho môžu zúčastniť ostatní žiaci, ktorí môžu prísť aj s rodičmi .
  Privítali by sme tiež členov pedagogického zboru a všetkých priateľov našej školy.
  Na Informovanom súhlase musí byť vyznačený príchod a odchod z akcie . Jedlo a pitie si doneste so sebou.
  Žiaci 8 ročného gymnázia môžu hrať najneskôr do 20:00 hod. a odchádzajú v sprievode rodičov.
  Veríme, že posledný výsledok 2226:2134 bude prekonaný.


  Vianočné oblečenie vítané.

 • Shakespare's Memorial

  Dňa 20. 11. na konalo krajské  kolo recitačnej súťaže v prednese textu v anglickom jazyku s názvom Shakespare's Memorial. Zo školského kola postúpili žiačky Lenka Kietnosz zo IV.A,.Emka Károlyi zo IV.OA triedy a Alex Lenárdova zo IV.AB, ktorá v svojej kategórii v prednese poézie obsadila skvelé 2. miesto. Víťazke srdečne blahoželáme! 

 • TLAČOVÁ KONFERENCIA

  Nemecká spoločnosť BASF v spolupráci s Fakultou materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach už od septembra 2018 realizuje bezplatný medzinárodný vedecký program o trvalo udržateľnom rozvoji, ktorý je určený pre študentov slovenských stredných škôl s ročnou kapacitou približne 600 študentov. Podobne sa realizuje v 7 krajinách strednej a východnej Európy. Na tlačovú konferenciu predstavenia programu Chemgeneration dňa 20.11.2019 boli pozvaní zástupcovia štyroch gymnázií. Našu školu dôstojne reprezentovali: Anna Tomčová a Martin Hurtuk - obaja z 3.A. Demonštrovali možnosť recyklácie kovov pomocou elektrolýzy.
  V budúcom roku nás čaká nový workshop na tému: Výživa

 • Recitačné úspechy

  Študent Adam Benko z 5. AB obsadil 1. miesto v II. kategórii krajského kola súťaže Slovenský festival poézie Beniakove Chynorany, ktorá sa konala 11.11. 2019.

  Zároveň si vybojoval 2. miesto v kategórii 4A 43. ročníka súťaže v umeleckom prednese poézie Horovov Zemplín, ktorá prebiehala 14.11. 2019 v Michalovciach.

  Srdečne blahoželáme.

 • Okresné kolo v stolnom tenise žiakov

  ​​​​​​​Dňa 15.11.2019 sa vybraní žiaci II.OA zúčastnili na okresnom kole v stolnom tenise žiakov. Našu školu reprezentovali: Frič Martin, Imro Jakub, Kolarčík Ivan a Leinstein Erik.V silnej konkurencii žakov základných škôl okresu Košice IV získali krásne 2.miesto. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa športových úspechov.

 • Prezentácia hudobných nástrojov

  Dňa 12.11.2019 sa žiaci I.OA a II.OA zúčastnili prehliadky tradičných hudobných nástrojov. Priamo na našej škole redaktor Slovenského rozhlasu a člen Muziky Milana Rendoša p. Milan Rendoš zahral na rôznych tradičných ľudových nástrojoch, o ktorých sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Videli ukážky hry na akordeóne, ústnej harmonike, drumbli, okarine, gajdách, gajdici, píšťalke, koncovej píšťalke, dvojačke a možno aj netradičnú hru na vlastných rukách a liste. Na záver  si všetci spolu zaspievali ľudovú pieseň "A ja taka dzivočka" s akordeónovým doprovodom. Veríme, že sme niektorých žiakov motivovali aj na účasť v súťaži Slávik Slovenska, ktorá sa uskutoční na jar.

 • Krajské kolo v aerobiku chlapcov a dievčat

  Dňa 5.11.2019 naša škola organizovala Krajské kolo v aerobiku chlapcov a dievčat. Zúčastnilo sa ho 40 cvičeniek a cvičencov. Družstvo našej školy reprezentovali: Diana Gedeónová, Veronika Štarková, Barbora Lacková, uzana Sotáková, Rebeka Becová, Anna Čigašová, Michaela Demková , Katarína Gladišová, Lucia Tkáčová. Najlepšie sa umiestnila Diana Gedeónová, ktorá obsadila 1.miesto. V desiatke najlepších sú ešte Barbora Lacková a Zuzana Sotáková. Menované sa zúčastnia Majstrovstiev Slovenska v Aerobiku v Trenčíne.  

  Dievčatám srdečne gratulujeme a držíme prsty.

 • Imatrikulácia

  Keď sa povie Imatrikulácia, u mnohých žiakov školy sa vybavia krásne spomienky. A preto sme sa 24.10.2019 rozhodli dopriať prijímačky do opatovskej rodiny aj našim prvákom. Všetky prvácke triedy očarili publikum,  zložené zo žiakov i pedagógov,  fantastickými výkonmi v pripravených programoch. Svoje členstvo potvrdili tradičným Opatovským sľubom v krásnych priestoroch spoločenského centra AULA. Sladkú odmenu pre víťaznú triedu chceli ochutnať mnohí... Ale nestihli, lebo to už DJ rozbiehal zábavu, ktorá nemala konca. Ak k tomu prirátame bohatú tombolu,  môžeme opäť skonštatovať,  že to dopadlo na výbornú.  A že sa Opatovčania vedia skvele zabávať dokazuje aj naša fotogaléria

 • Juh Anglicka s výučbou jazyka

  Pilotný projekt jazykového pobytu Juh Anglicka s výučbou jazyka pre najmladších žiakov školy máme za sebou. 18 odvážnych žiakov 3.OA a 4. OA strávilo 8 dní mimo svojich domovov. Po náročnej a dlhej ceste, na ktorú sme vyrazili 21. septembra, sme sa vylodili na brehoch Anglicka. 5 dní strávených v kráľovstve prinieslo množstvo zážitkov i precvičenie cudzieho jazyka. Okúsili sme život v rodinách, naladili sa na krátku chvíľu na úplne odlišné stravovanie (na tie množstvá sendvičov budeme dlho spomínať), nenechali sa zaskočiť bláznivým anglickým počasím (rozhodne je to u nás lepšie), navštívili úžasné miesta. Oslnili nás útesy Beachy Head, prešli sme sa po mólach prímorských mestečiek, navštívili pamätné miesta v Chichestri i Brightone, dozvedeli sme sa čosi o histórii RAF a nakoniec sme dali aj slávny Londýn a jeho zákutia. Nenechali sme si ujsť výmenu stráží, či atmosféru pouličného umenia na Piccadilly Circus, prešli sa po slávnej Baker street a nezabudli na "selfíčka" so slávnymi osobnosťami v múzeu Madame Tussauds. A hoci cestu späť sme si predstavovali inak, zvládli sme všetko. A či pôjdeme opäť? Určite!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Opatovská cesta 7, Košice
  Opatovská cesta 7, 040 01 Košice
 • 055 7274411 - sekretariát
  055 7274412 - riaditeľ školy
  055 7274414 - zástupca riaditeľa
  055 7274415 - šk. jedáleň

Fotogaléria