Navigácia

 • Úradné hodiny cez letné prázdniny

  Riaditeľstvo Gymnázia, Opatovská cesta 7 oznamuje,

  že úradné hodiny cez letné prázdniny budú 

  každý pracovný pondelok a  stredu v čase od 900 do 1200.

  inf. na t.č. 055/7274411

 • Preukazy ISIC pre budúcich prvákov

  ISIC preukazy pre budúcich prvákov (štvorročného a päťročného štúdia) budú k dispozícii od 26.6. 2017. Môžete si ich prísť prevziať v čase od 7.30 do 15.30 na sekretariáte školy, alebo u zástupcov ZRŠ.

 • Grilovačka na školskom dvore

  Školský rok sa blíži k záveru a naši najmladší si tieto posledné dni spríjemnili piknikom priamo na školskom dvore. Vládla skvelá nálada a aj vlastnoručne pripravené dobroty chutili o čosi viac po dobre vykonanej celoročnej práci. Ďakujeme aj jednému z rodičov,  ktorý deťom pomohol spraviť deň krajším. Za celú 1.OA - Prajeme krásne letné prázdniny. 

  Do galérie Grilovačka na školskom dvore boli pridané fotografie.

 • Ryžovanie zlata

  Zlatá horúčka v múzeu - skvelá aktivita pre šikovné deti. A my z 1.OA sme nemohli chýbať.  Prehliadka Košického zlatého pokladu, ukážka razenia mincí a záver venovaný ryžovaniu zlata, kde si každý z nás odniesol domov osvedčenie aj s nájdeným pokladom alias zlatinkami, tak to už áno.  Strávili sme krásny deň v areáli Východoslovenského múzea a na ďalší rok sme tam opäť. 

  Do galérie Ryžovanie zlata boli pridané fotografie.

 • Exkurzia Berlín

  Písal sa deň dvanásty jún. Nemecká skupina 1.NB triedy spolu s tromi žiačkami 3.NB triedy sa zúčastnili predčasnej dovolenky v Berlíne. Od decembra sa na to všetci žiaci tešili, až sa dočkali.

             V neskorých večerných hodinách sa stretla skupina študentov v Prešove pred Tescom, kde nastúpili do autobusu. Cesta trvala dvanásť hodín. Naša prvá zastávka v Nemecku bola na pumpe, kde sme sa pripravili na náš prvý deň v Berlíne.

             Prvý deň sme navštívili mnoho pamiatok, ako napríklad: Fernsehenturm, Alexander Platz, Museums Insel, Berlínsky dom, Branderburská brána, Pamätník Holokaustu, Potsdamer Platz.

             Ďalší deň bol pre nás najdlhší. Naša cesta viedla do Potsdamu, kde sme navštívili filmové štúdia Babelsberg. Poobede sme sa presunuli na zámok Sanssouci. Po prehliadke zámku, sme dorazili späť do Berlína, kde sme absolvovali plavbu loďou na rieke Spree. Z lode sme mohli vidieť Berlín z inej perspektívy. O pol deviatej večer sme navštívili Reichstag.

             Posledný deň výletu sme boli celý deň v aquaparku Tropical Islands. Tam sme sa vybláznili a večer nás čakala dlhá cesta domov.      

            Sme veľmi radi, že sme boli súčasťou tohto zájazdu, odkiaľ sme si odniesli veľa spomienok, ktoré navždy ostanú v našich srdciach.    

   

                                                                                          Michaela Milkeová 1.NB, Barbara Jablonovská 1.NB

  Do galérie Exkurzia Berlín boli pridané fotografie.

 • Exkurzia Oswiecim, Krakow 4.-6. jún 2017

  V nedeľu, v čase , keď ešte väčšina ľudí spí , sa 39 žiakov a 3 učitelia vybrali na exkurziu do Poľska. Cesta autobusom ubiehala rýchlo, väčšina účastníkov zájazdu cestou pospávala alebo sa rozprávala, prípadne počúvala hudbu. Ani sme sa nenazdali a ocitli sme sa na mieste,  kde sa odohrávali tie najstrašnejšie udalosti -  v koncentračnom tábore Oswiecim. Rozdelili sme sa na 2 skupiny, obom skupinám pridelili  sprievodcov, slúchadlá, prijímač  a  nasledovala  vyše 3- hodinová prehliadka tábora, vrátane Brezinky. Myslím, že na všetkých táto prehliadka zapôsobila, niektorým prišlo zle už pri pohľade na vlasy, detské veci, fotografie ľudí pri nástupe a po  čase strávenom v KT.  Po prehliadke sme mlčky nasadli do autobusu a zamierili do cca 60 km vzdialeného Krakowa. Časť z nás zamierila  na dve hodiny do parku vodného, teda aquaparku, kde sme sa mali možnosť odreagovať a odpočinúť si, zvyšok výpravy smeroval do hotela Start, ktorý nám poskytol jednoduchý prístrešok na 2 noci aj s raňajkami.  Po vyše dvoch hodinách do hotela prišla aj 2. skupina.  Večer obe skupiny trápil hlad, lebo zásoby potravín z domu sa minuli a všetky obchody boli kvôli štátnemu sviatku zatvorené. Niektorí žiaci aj učitelia si objednali pizzu cez donáškovú službu, ale zjavne  pizzeria nestihla vybavovať objednávky, a tak sa čakanie natiahlo aj na 4 hodiny a niektorí sa ani nedočkali a museli vydržať až do raňajok. Po vytúžených raňajkách sme sa vybrali so sprievodcom na celodennú prehliadku Krakowa, počas ktorej mnohí zistili, že  ide o krásne a na históriu bohaté mesto. Začali sme legendou o drakovi, presunuli sme sa na zámok Wawel, ktorý sa vypína 228 metrov nad riekou Wislou . Navštívili sme katedrálu, v ktorej korunovali aj pochovávali poľských kráľov, vystúpili sme na Žigmundovu vežu, kde sme obdivovali  obrí 10 tonový  Žigmundov zvon, ktorého priemer je 2,5m. Navštívili sme aj kryptu, v ktorej sú pochované významné osobnosti poľských dejín. Po krátkej prestávke sme pokračovali v prehliadke  presunom do Starého mesta, videli sme Jagelovskú univerzitu, Rynek Glowny, tržnicu alebo Sukiennicu, Mariánsky kostol, židovskú štvrť Kazimierz, židovský cintorín a synagógu .  Po vyčerpávajúcej prehliadke bol rozchod na občerstvenie, nákupy, návštevu ďalších pamiatok alebo novozriadeného Múzea strachu, čo mnohí  aj využili. Vo večerných hodinách sme sa zhromaždili pod Wawelom,  kam po nás o 21.00 prišiel autobus a odviezol nás do nášho hotela. Po raňajkách sme si zbalili veci , odovzdali izby a vybrali sme sa na návštevu Múzea Oscara Schindlera. Opäť sme sa rozdelili na 2 skupiny a prehliadku sme absolvovali postupne v kombinácii s  pobytom jednej skupiny pri rieke Wisle,  pri nákupnom centre. Po absolvovaní prehliadky múzea sme sa autobusom presunuli do ZOO , kde sa naša exkurzia zavŕšila.  Videli sme aj zvieratá , ktoré v košickej ZOO chýbajú, ako napr. slony, žirafy , pandy červené a pod. Po príjemne strávenom čase v krásnom lesoparku sme sa vybrali na cestu domov.

  Do galérie Exkurzia Oswiecim, Krakow 4.-6. jún 2017 boli pridané fotografie.

 • Informácie o výmennom pobyte - Wuppertal

  Pred 25 rokmi podpísalo Gymnázium na Opatovskej ceste 7 v Košiciach zmluvu o spolupráci s gymnáziom Carla Duisburga  v meste Wuppertal, v Nemecku.

  Odvtedy sa každý rok zúčastňuje cca. 30 žiakov výmenného 10-dňového pobytu.

  Obe strany pripravujú zaujímavý poznávací, zábavno-športový program:

  -  nemecká strana - návšteva  Kolína, Düsseldorfu, zábavného parku v Brühli -      

     Phantasialand, ZOO - Wuppertal, adrenalínovej jaskyne , hradu ...

    -  naša strana - návšteva Spišského hradu, Bardejova , jaskyne ,Tatier,  splav Dunajca ...

  Ubytovanie je v rodinách, program je spoločný ,t.j. celá slovenská skupina je v priebehu dňa (od 8.00-16.00) v Nemecku spolu.

  Cez víkend zabezpečuje rodina program pre hosťa individuálne.

  Pobyt je výbornou životnou a jazykovou skúsenosťou.

   Žiaci sa naučia samostatnosti, spoznajú novú kultúru i rovesníkov.

  Dňa 14septembra 2017 má odísť do Nemecka naša skupina. Pobyt trvá do 24.9.2017.

  Študenti platia dopravu – lietadlom a poistku, spolu je to asi 200 €.

   Všetky výdaje v rámci programu  platí v cudzine nemecký partner.

    O rok musí náš študent  ubytovať doma nemeckého žiaka a platiť mu výdaje spojené s programom – t.j. asi 50 €.

     Zálohu – 100 €  treba odovzdať do 31.5.2017, zvyšok do konca škol.roka .

  Nemčina nie je podmienkou, ale výhodou. V rodinách sa dohovoríte aj  po anglicky.

  Ak sa žiak v júni prihlási na pobyt a z vážnych dôvodov sa ho nebude môcť zúčastniť, musí zohnať za seba náhradu.
  Ponuka sa týka žiakov 1.a 2.ročníka.

  Radi privítame aj budúcich prvákov.

 • 2. 6. 2017

  Do galérie Futsalový turnaj a Deň detí boli pridané fotografie.

 • Exkurzia Krakow, Oswiecim 4.-6. júna 2017 (nedeľa – utorok)

  Zraz účastníkov nedeľa 4.6.2017 o 4:45 ráno, , parkovisko pred železničnou stanicou. Odchod autobusu o 5:00 hod!

   Nezabudnúť cestovné doklady ( platný občiansky preukaz alebo pas), preukaz poistenca, 15 € kaucia na ubytovanie (bude vrátená), vreckové, doporučené zameniť minimálne 50€ to je cca 200 poľských zlotých ešte na Slovensku pred cestou - na obedy, večere,  ďalšie vstupy a suveníry,  uterák, plavky, dáždniky alebo pršiplášte, jedlo a nápoje na cestu, lieky, ktoré užívate napr. kinedryl, hygienické potreby, počasiu primerané oblečenie a pohodlnú obuv. Príručnú tašku max.  do formátu A4 30x20x10cm – obmedzenie platí pre Oswiecim aj pre Múzeum Oscara Schindlera.

   Žiaci, ktorí majú  uzavreté vlastné poistky pre zahraničie nezabudnúť ( kartičky a papiere k nim)!  Bližšie pokyny k zájazdu vyzdvihnúť u prof. Hubáčekovej .

  Predpokladaný návrat  utorok 6.6. 2017 cca o 22:00 hod.

  V stredu nástup do školy, vyučovanie podľa rozvrhu!

 • 25. 5. 2017

  Do galérie Garden party JA firmy FUTURE boli pridané fotografie.

 • Zmena organizácie vyučovania počas maturít 24.-26.5

 • Návšteva konzula SRN na našej škole

  Pred Veľkou nocou, v stredu 12. apríla 2017, sme na našej škole privítali konzula Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku, pána Gerharda Manderlu. V rámci svojej pracovnej cesty po východnom Slovensku navštívil gymnáziá v Michalovciach, Humennom a z košických si vybral to naše J. Pána konzula sprevádzal refendár v oblasti práva, pán Koch, tlmočníčka, pani Ábelová, a odborný poradca nemeckého jazyka pre východné Slovensko, pán Oberhaus.

  Hostia sa najskôr stretli s vedením školy a v zaujímavom rozhovore s pani zástupkyňou Lukáčovou si vymenili informácie o aktuálnych spoločenských a školských témach. Potom sme im ukázali priestory našej školy, odbornú učebňu nemčiny. Na následnom stretnutí so žiakmi 3.NB a 4.NB predstavil konzul prácu a oblasti činnosti svojho referátu a pán Koch podal informácie týkajúce sa štúdia na nemeckých vysokých školách. Všetci sme sa zhodli na význame výuky cudzích jazykov, ktorých ovládanie významne zlepšuje šance uplatnenia sa na pracovnom trhu.

  Do galérie Návšteva konzula SRN na našej škole boli pridané fotografie.

 • Projektová súťaž v ANJ

  12. 5. 2017

     Počas apríla mali študenti nášho gymnázia možnosť zapojiť sa do súťaže o najlepší projekt v anglickom jazyku na tému English idioms. Školské kolo sa konalo 3.5. a víťazmi najlepších prác v jednotlivých kategóriách sa stali títo šikovní študenti:

  Kategória PowerPoint prezentácia:

  1.       Jakub Dostál, 1.AB

  2.       Alexandra Lenardová, 1.AB

  3.       Katarína Hovancová, 2.B

  Kategória 3D:

  1.       Andrea Fabriciová, Estera Hanusková, Ivana Horváthová, Zuzana Hudáková, 3.B

  2.       Anna Eliášová, Patrícia Ferková, Katarína Holcbarová, Ivana Lehotayová, 3.B

  3.       Simona Handzoková, 1.AB

  Kategória Poster:

  1.       Benita Miklianová, 1.AB

  2.       Viktória Kunová, 2.AB

  3.       Mária Janočová, 1.AB

        

  Do galérie Projektová súťaž v ANJ boli pridané fotografie.

 • Skvelý úspech Radky Škovranovej

  Na majstrovstvách Slovenska študentov stredných škôl v atletike,  obsadila Radka Škovranová z 3.NB, 3. miesto v behu na 400m. Radke blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

 • Deň Európy

  V Deň Európy sme opäť dostali možnosť prezentovať našu školu nielen ponukou možnosti štúdia, ale aj kultúrnym programom našich študentov, ktorí dokázali svojimi hudobnými a tanečnými vystúpeniami, že Opatovčania majú talent.

   Program prebiehal pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici 5.5.2017 o 12.00 hod.

   Naši moderátori  : Yasmin Sviatková a Adam Benko z 2. AB triedy

  1. Na úvod Patrícia Súkenníková a  Karin Lechmanová z 3.NB zaspievali  v nemeckom jazyku pieseň od Namiky
  2. Študentky 2. NB triedy Veronika Starková, Diana Gedeonová, Claudia Gajdová s tanečnou skupinou mladých Karpatských Nemcov

      Die Jugendtanzgruppe Schadirattam,  sa predstavili s tancom Rosamunde .

  1. Natália Koščová z 3. NB  zaspievala v angličtine pieseň  Whatever you do od Shanii Twain .           
  2. Opäť skupina Schadirattam predviedla  tanec  s názvom Ich bin immer da wo die Music spielt.
  3. Veronika Danková z 2. AB zaspievala pieseň od Amy Winehouse Back to black
  4. Skupina Schadirattam s posledným  tanečným vstupom s názvom Wen nicht deine Frechen blaue Augen währ.
  5. Záver programu  patril opäť  tancu, tentoraz išlo o latinské tance v podaní Dominiky Gajdošovej z 2. AB triedy  s partnerom  z tanečného klubu Meteor Košice.

   

  Všetkým účinkujúcim patrí náš obdiv a vďaka.                 

   

  Do galérie Deň Európy boli pridané fotografie.

 • Dejepisná súťaž Košice včera a dnes

  Dňa  5.5. 2017 sa v  secesnej budove na Námestí Maratóna  mieru č. 1,  v budove KSK uskutočnil už 17. ročník dejepisnej súťaže Košice včera a dnes, ktorý organizovalo už tradične Gymnázium na Opatovskej ceste 7, v  Košiciach v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom, Východoslovenským múzeom a Magistrátom mesta Košice. Súťaž otvorila pracovníčka KSK Ing. Henrieta Kubová.  Trojčlenné družstvá z košických gymnázií sa museli popasovať s otázkami z rôznych období  regionálnych dejín  až po súčasnosť. Súťažných kôl bolo 6, úvod súťaže pozostával z písomného testu, po ktorom nasledovali ústne odpovede z 5 tematických celkov. Na regulérnosť súťaže dohliadala 3 členná komisia, ktorej predsedala pracovníčka VSM.  Po dramatickom boji  obhájilo prvenstvo z minulého roka Gymnázium Tomáša Akvinského, druhá priečka patrila Gymnáziu Šrobárová a na treťom mieste skončilo Gymnázium Poštová. Naše družstvo v zložení P. Hegedüšová z 2.B, A. Harangozó a M. Libiak z 2.AB skončilo na piatom mieste.

  Dejepisná súťaž bola sprievodným podujatím osláv Dňa mesta Košice.

  Najlepšie družstvá získali hodnotné ceny. Víťazom blahoželáme!

  Do galérie Dejepisná súťaž Košice včera a dnes boli pridané fotografie.

 • Florbal dievčat

  Dňa 26. 4. študentky nášho gymnázia ukončili pôsobenie v dlhodobých športových súťažiach vo florbale na peknom 4.mieste. Za reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov v budúcom šk.roku.

 • Atletické úspechy našich žiakov

  Dňa 26.4.2017 sa uskutočnilo regionálne kolo v atletike. Družstvo našej školy tvorili:

  R.Škovranová    400m-1.miesto, 4x100m štafeta-1.miesto, 100m prekážky

  S.Jurová            skok do diaľky - 3.miesto,vrh guľou - 1.miesto, 4x100m štafeta - 1.miesto

  L. Jakubovová     beh na 1500 m - 3.miesto

  K.Gliganičová     beh na 800 m - 4.miesto

  L.Göringová        beh na 200m - 6.miesto

  A.Fabriciová       beh na 400m - 6.miesto

  E.Fabišík           beh na 300m - bez umiestnenia

  Do Krajského kola postúpili všetci, ktorí sa umiestnili na 1.až 4.mieste.

  Krajské kolo v atletike sa uskutočnilo 4.5.2017. Dievčatá bojovali vo veľmi nepriaznivom počasí, ale aj tak sa podarilo postúpiť Radke Śkovranovej na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 11.5.2017 v Trnave.

  Radke v behu na 400m a v behu na 100m prekážky držíme palce.

  K. Gliganičová     beh na 800m-5.miesto

  L. Jakubovová     beh na 1500m- 6.miesto

  S. Jurová            skok do diaľky-6.miesto,vrh guľou -5.miesto

 • Exkurzia do Nemecka

  V dňoch 12.-16.06. 2017 sa uskutoční 5-dňový poznávací zájazd do Nemecka

  (Berlín-Postupim-Tropical Islands)

  1. deň - odchod z Prešova vo večerných hodinách, tranzit v noci autobusom

  2.deň - príchod do Berlína – prehliadka mesta (Alexanderplatz, Fernsehenturm, Pergamonmuseum, ulica Unter den Linden, Branderburská brána, Ríšsky snem, Postdamer Platz…)

  3.deň je odchod do Postupimu, návšteva zámku Sanssouci, popoludní návšteva filmových štúdií Babelsberg

  4.deň – voľný propram na Kurfürstenstrasse, Checkpoint Charlie, popoludní presun do Tropical Islands, vo večerných hodinách odchod na Slovensko

  5.deň- návrat na Slovensko v dopoludňajších hodinách

  CENA: 170,- EUR  (autobusová doprava, 2 x ubytovanie s raňajkami, komplexné cestovné

                                   poistenie, služby sprievodcu CK)

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Opatovská cesta 7, Košice
  Opatovská cesta 7, 040 01 Košice
 • 055 7274411 - sekretariát
  055 7274412 - riaditeľ školy
  055 7274414 - zástupca riaditeľa
  055 7274415 - šk. jedáleň

Fotogaléria