Projekt ESF a EFRR 2014-2020

Rozvoj zručností v čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti

Projekt je prioritne zameraný na rozvoj čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti žiakov nášho gymnázia. Pre úspešnosť realizáciepredkladaného projektu, zavedieme do vyučovacieho procesu extra hodiny, ktoré budú prostredníctvom inovatívnej výučby a novozakúpených pomôcok zameranéna kľúčové gramotnosti žiakov. S cieľom dosiahnutia čo najlepších študijných výsledkov žiakov vnímame ako nevyhnutnú potrebu prehĺbiť spoluprácupedagogických zamestnancov nášho gymnázia. Ideálnym riešením je vzdelávacia činnosť a vytvorenie pedagogických klubov, zameraných na riešenie,diskutovanie, navrhovanie a riešenie problémov pri práci so žiakmi. Pedagogickí zamestnanci si budú vymieňať skúseností, osvedčené postupy a metódy vzdelávania formou pedagogických klubov.

Realizáciou projektu prispejeme k osobnostnému a vzdelanostnému rozvoju žiakov, docielime, aby sa neskôr vedeli uplatniť na trhu práce a zvýšimekvalitu vzdelávania na našom gymnáziu.

Hlavný cieľ projektu: Zvýšiť kvalitu čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti na gymnáziu

Cieľová skupina projektu:- Žiaci gymnázia vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami- pedagogickí a odborní zamestnanci gymnázia podľa zákona č.317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene adoplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Aktivity projektu

Aktivita 1  Implementácia extra hodínAktivita