• DofE

Koordinátor MČ: Mgr. Zuzana Lacková

Vedúci:

PaedDr. Peter Protivňak

RNDr. Noémi Székelyová, PhD.

Vedúci expedície:

Mgr. Jozef Štefanko

Noví členovia: Mgr. Radoslava Mečiar a Mgr. Eva Evelleyová

Úspešné účastníčky bronzovej úrovne

1. Klaudia Jačisková – ukončená, honorovaná
            2. Veronika Kozubová  - ukončená, honorovaná
            3. Tamara Tóthová  - ukončená, honorovaná
            4. Klaudia Cimbalová  - prerušená

1. Účasť v projekte DOFE

Od septembra 2019 sa Gymnázium Opatovská cesta 7, Košice stalo súčasťou projektu DOFE, ako aj Miestnym centrom (ďalej len MC). V priebehu augusta 2019-januára 2020 sa preškolili traja zamestnanci školy a jeden študent a začali viesť účastníkov programu, ktorý bol ukončený 2020 expedíciou.

1. Súčasná situácia

V súvislosti s Corona vírusom, ktorý ovplyvnil spoločenský a súkromný život aj žiakov našej školy, naše tri žiačky sa úspešne prepracovali až k záverečnej ceremónii a získali certifikát a odznak DOFE počas online odovzdávania a honorovania pod záštitou pani prezidentky Zuzany Čaputovej dňa 26.10.2020.

Nad skvelou prácou našich troch žiačok držala ruku ich vedúca RNDr.Noémi Székelyová, PhD., ktorá svoj coaching potvrdila výbornou komunikáciou formou online.

Získali sme poďakovanie aj zo strany Mgr. Jána Smolku- koordinátora pre východné Slovensko, ktorý s nami komunikoval počas celej realizácie projektu DOFE-bronzovej úrovne.

Vďaka patrí hlavne dievčatám, ktoré nám poslali svoje vyjadrenie:

Spätná väzba

Klaudia Jačisková IV.AB

Užívala som si robiť DOFe. Aspoň ma to konečne prinútilo začať nové veci alebo sa viac venovať veciam, ktoré som už robila. Na začiatku som bola zmätená, ako sa má čo robiť, nebola som si celkom istá, čo sa smie a čo nie. Ale nakoniec to nebolo až také ťažké, ako som si to predstavovala. A určite by som chcela pokračovať ďalej. Vďaka DOFe som začala cvičiť jogu, doteraz ju cvičím takmer každý deň. Nemám žiadne veľké výhrady voči DOFe a ako to funguje. Možno len to, že na začiatku to bolo veľmi mätúce a na konci stresujúce. Ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť.

Tamara Tóthová IV.AB

Všetko mi vyhovovalo tak, ako bolo a môžem garantovať plnú spokojnosť ohľadom tejto DOFáckej skúsenosti. Naučila som sa rozvíjať svoju vlastnú sebareflexiu, zodpovednosť, ako byť trpezlivá a korigovať tak ctižiadostivosť. Profesori a naši mentori boli zhovievaví a vždy pripravení na potrebnú pomoc alebo radu. Ubehlo to pomerne rýchlo, čo som ani neočakávala. Čo sa týka priebehu expedície, jednoznačne preferujem reálnu expedíciu. Nie online verziu, aby bol zážitok intenzívnejší a zaujímavejší. Tzv. v teréne sa môžete sami otestovať vo svojej fyzickej alebo kondičnej zdatnosti a vytrvalosti. Konečný výsledok spojený so zážitkami, novými priateľstvami a skúsenosťami, ako si poradiť, keď ste odkázaný na seba stojí za to. V každom prípade, túto DOFE výzvu neľutujem a rovesníkom vrelo odporúčam.:)

Kozubová Veronika IV.AB

Som rada, že som sa mohla zúčastniť DoFE, pretože mať cenu z DoFE je podľa môjho názoru veľmi dobrá vec do života. DoFE dáva šancu mladým ľudom rozvýjať svoje schopnosti a myslím si, že to je naozaj pravda. Aj pri bronzovej cene musíte pracovať aby ste tú cenu dostali, ale na druhej strane, nie je to až také ťažké alebo hrozné, takže si myslím, že to stojí za to.

Som rada, že mám DoFE za sebou a to, že som to úspešne dokončila, no nemyslím si, že pôjdem na striebornú cenu. Nemám na to dosť motivácie a v niektorých prípadoch mi pripadalo, že viac vecí sme robili okolo DoFE ako to samotné DoFE. Aj tak si myslím, že by to mladý ľudia mali aspoň skúsiť, veď to za pokus určite stojí.

Blahoželáme!

A potešujúcou správou je aj informácia, že nám pribudlo 21 nových registrovaných členov DOFE – z tried 2A, 2AB a 2NB. Tešíme sa na spoluprácu a na Vaše výkony!

Mgr. Zuzana Lacková