• OpenLab na TUKE - IT Valley

• V rámci projektu IT CREATIVITY LAB 2 naši žiaci spolu s učiteľom C. Ceľuchom navštívili dňa 26.4.2023 OpenLab na TUKE-otvorenú digitálnu platformu, kde si mohli pozrieť moderný priestor na tvorbu kreatívnych riešení digitálnych technológií. Zoznámili sa s umelou inteligenciou-asistentkou Olou. S riešeniami IT technológií ich zoznámoil Dr. D. Lakatoš.

• Kriminalita mládeže - prednáška

• Dňa 26.4.2023 sa na našej škole uskutočnila preventívna prednáška na tému Kriminalita mládeže v spolupráci s npor. Ing. Emíliou Glovčíkovou. Žiaci sa počas nej dozvedeli o tom čo je priestupok a trestný čin, čo všetko môže pod takéto činy spadať a čomu by sa mali vyvarovať.

• NRW-Schülerwettbererb 2023 „Begegnug mit Osteuropa“

• V prvom polroku tohto školského roka prebiehal 70. ročník medzinárodnej súťaže NRW-Schülerwettbererb 2023 „Begegnug mit Osteuropa“, ktorého sa zúčastnila aj žiačka našej školy Natália Hadašová zo 4.OA, navšetvujúca osmeročné štúdium. Natália sa nielenže tejto súťaže zúčastnila, krásne reprezentovala našu školu, ale v kategórii svojho projektu „A.4  Eisenbahn Europa – im Zug nach Ost und West“ vyhrala v svojej kategórii na tejto medzinárnodnej úrovni týždenný pobyt v Nemecku. K jej úžasnému úspechu jej samozrejme srdečne gratulujeme a prajeme ešte mnoho ďalších úspechov!

• Dejepisná olympiáda-postup do celoštátneho kola

• Dňa 3.4.2023 sa konalo na pôde FF UPJŠ Košice  krajské kolo DO , na ktorom nás reprezentoval žiak 3.NB triedy Alex Eiben.  Okrem vypracovania a  obhajoby vlastnej práce s názvom Cesta grófa Emanuela I. Andrássyho do Orientu, musel uspieť v náročnom teste, ktorý preveril jeho vedomosti z celého gymnaziálneho učiva. V tvrdej konkurencii obstál a obsadil 1. miesto, čím si zabezpečil postup aj do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 4.-6. mája v Bratislave.

K jeho úspechu mu srdečne blahoželáme  a zároveň držíme palce v celoštátnom kole !

• SOČ - postup na celoštátne kolo

• Dňa 31.3.2023 sa uskutočnilo krajské kolo SOČ. Naše študentky, Michaela a Miroslava Kožlejové z III.NB sa umiestnili na krásnom prvom mieste v odbore biológia a postupujú do celoslovenského kola. Úspešným riešiteľom v rovnakej kategórii sa stal aj Oskar Peťko a v kategórii Chémia je úspešnou riešiteľkou Laura Lešková. Všetkým srdečne blahoželáme k úspechu. Michaele a Mirke držíme palce, nech im to vyjde aj na celoslovenskom kole.

• Jugend debattiert international-postup do semifinále

• Dňa 31.3.2023 sme sa zúčastnili stredoslovenského a východoslovenského kola súťaže Jugend debattiert international, kde nás reprezentovali Ninka Nováková a Miška Kožlejová z III.NB. Téma debaty znela: Mali by si slovenskí žiaci povinne urobiť „vodičský preukaz“ k správnemu správaniu sa na sociálnych sieťach? Naše šikovné nemčinárky dosiahli skvelý úspech. Ninka Nováková je súčasťou štvorice, ktorá postupuje do bratislavského semifinále, Miška je náhradníčkou, čiže obsadila krásne 5.miesto. Dievčatám veľmi pekne ďakujeme, gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole!