• Novinky

      • 4 -ročné štúdium

      • Vážení rodičia,

       vedenie školy oznamuje širokej verejnosti a deviatakom, že v septembri 2019 otvoríme aj 1 triedu (28 žiakov) 4-ročného štúdia. Zároveň otvoríme aj 2 triedy bilingválneho a 1 triedu 8-ročného štúdia.

      • Oznam pre stravníkov školskej jedálne.

      • Vážení rodičia a žiaci.

       Vedenie školskej  jedálne pri Gymnázium Opatovská cesta 7 oznamuje svojim stravníkom, že od februára 2019 je potrebné si osobne vyzdvihnúť  lístok s informáciou o platbe stravného u vedúcej ŠJ v priebehu prvého týždňa v danom mesiaci. Netýka sa to stravníkov, ktorí uhrádzajú stravné paušálne 30€.

     • Nemčina opäť boduje
      • Nemčina opäť boduje

      • Dňa 17.1. 2019  sa konalo okresné kolo nemeckej olympiády. Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:

       - v kategórii 1.A : Michal Sanislo  1.miesto,   Alex Albrecht     3. miesto,

       - v kategórii 1.B: Petra Jančiová  4.miesto, Matúš Krajkovič 5. miesto,

       - v kategórii 2.B: Vernika Danková na 1.mieste.

       Všetkým srdečne blahoželáme. Michalovi a Veronike držíme palce v krajskom kole! 

        

        

        

        

     • Úspech na Olympiáde v anglickom jazyku
      • Úspech na Olympiáde v anglickom jazyku

      • Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku sa konalo 16.1.2019 na Gymnáziu, Park mládeže v Košiciach. Víťazom tohto kola sa stal študent našej školy, Daniel Duplák    z 2.NB triedy. Danielovi srdečne blahoželáme a držíme mu palce, nech sa mu darí aj v krajskom kole!

      • 1.Reprezentačný ples

      • Milí rodičia a priatelia školy.

       Ak máte chuť sa dobre zabaviť pri  moderných rytmoch a Muzike Milana Rendoša , zažiť neopakovateľnú atmosféru a hlavne, pomôcť škole pri vybudovaní moderného laboratória, tak Vás pozývame  na 1. Reprezentačný ples Gymnázia, Opatovská cesta 7.  Výťažok plesu je venovaný práve  na modernizáciu laboratória.

       Lístky sú už v predaji!

       Cena lístka je 40 € a zahŕňa:  prípitok, večeru, teplý a studený bufet, tombolu, víno 0,5 l/os + príspevok na rekonštrukciu.

       Pri nákupe viacerých lístkov :   Za 4 lístky je cena 150€,   Za 6 lístkov a viac je cena lístka 35€ 

       Lístky si môžete zakúpiť na riaditeľstve školy.

       V prípade platby za lístok môžete využiť elektronický kontakt  na účet ZRŠ s poznámkou pre prijímateľa ples.

       IBAN: SK93 0900 0000 0000 8212 6968

       Veríme, že sa s Vami na plese stretneme a pri zábave si nájdeme čas aj na spoločné témy.  Každá pomoc je vítaná. Spojme sa spolu a urobme spoločný krok k dobrej veci. V novom laboratóriu vieme učiť modernejšie, názornejšie a zaujímavejšie .

       Riaditeľka školy

     • 14. ROČNÍK SÚŤAŽNEJ KONFERENCIE AMAVET
      • 14. ROČNÍK SÚŤAŽNEJ KONFERENCIE AMAVET

      • SPUSTENÝ 14. ROČNÍK SÚŤAŽNEJ KONFERENCIEAMAVET pozýva na súťaž Junior Internet 2019 všetkých nadšencov internetu a programovania. Projekty webových stránok, mobilných aplikácií, blogov alebo vlogov, dizajnov, grafiky a textov na webe sú viac než vítané.Prihlasovať svoje projekty môžu žiaci základných a stredných škôl DO 28. FEBRUÁRA 2019. Po tomto termíne hodnotiaca komisia zložená z odborníkov z praxe vyhodnotí prihlásené práce a organizátor súťaže pozve najzaujímavejšie projekty na prezentáciu počas súťažnej konferencie. Viac na stránka http://www.juniorinternet.sk/web/.

        

     • Exkurzia vo Viedni
      • Exkurzia vo Viedni

      • Deň 1.

       Písal sa deň devätnásty december. Študenti prvého a druhého ročníka sa zúčastnili exkurzie vo Viedni. V neskorých večerných hodinách sa stretla skupina študentov na vlakovej stanici v Košiciach, kde nastúpili do vlaku. Mali sme nočné kupéčka, ktoré boli malé, ale útulne. Cestu sme si skrátili rozprávaním sa, hraním kariet alebo spánkom. Okolo ôsmej sme došli do Viedne. Hostel sme síce nevedeli hneď nájsť, ale po dlhšom hľadaní sme ho našli. Zložili sme si veci na izbách a išli sme na prehliadku mesta. Navštívili sme palác Hofburg, ale taktiež aj Stephansdom. V meste sme mali rozchod, ktorý sme využili na nakupovanie a prezretie vianočných trhov. Po rozchode nás čakalo Prírodovedné múzeum, kde si každý našiel svoje. Ale, keďže väčšina bola unavená z cesty, tak málokto stihol prejsť celé múzeum. Tento deň sa mi páčil najviac.

       Deň 2.

       Ďalší deň sa začal chutnými raňajkami v hosteli, a potom sme sa metrom dostali až k Schönbrunnu, kde sme mali menší rozchod. Nezdržali sme sa tam moc dlho, keďže bolo chladno. Blízko sa nachádzalo aj Technické múzeum, ktoré sme jednoznačne museli navštíviť. Múzeum bolo zamerané na techniku, takže exponáty boli staré vlaky, bicykle, ale aj domáce spotrebiče, prístroje z hutníctva a filmového priemyslu. Zbytok dňa sme si spríjemnili v nákupnom centre Donau.

       Deň 3.

       Posledný deň sme väčšina strávili na stanici dokupovaním darčekov a zvyšok študentov skočili pozrieť ešte radnicu vo Viedni. Ostal nám aj čas na prehliadku Bratislavy, pretože sme do hlavného mesta dorazili skôr. Po vyčerpávajúcom dni sme nastúpili na vlak domov. Vrátili sme sa unavení, ale nadšení, plní dojmov a zážitkov.

        

       Bola to super exkurzia, veľa sme sa za ten čas naučili a spoznali pre väčšinu nové mesto. Ďakujeme Zuzke za uskutočnenie výletu. A najväčšia vďaka patrí pani prof. Ceľuchovej a pánovi prof. Ceľuchovi za to, že to s nami zvládli.

       Stanislav Slíž, II.NB

      • Gymnázium, Opatovská cesta 7 na 2. mieste z 243 škôl z celej Európy

      • Nemčinár roka, v medzinárodnom meradle Best in Deutsch, je súťaž pre študentov stredných škôl a gymnázií vo veku 15-19 rokov. Prebieha v stanovený deň online po celej Európe. Posledný ročník súťaže sa uskutočnil dňa 23.11. 2018.

       Hlavným cieľom súťaže je motivovať mladých ľudí k štúdiu nemeckého jazyka a poskytnúť školám možnosť zlepšiť a spestriť vyučovanie nemčiny. Súťaž zároveň umožňuje porovnať sa našim žiakom so zahraničnými študentmi.

       Test obsahuje úlohy zamerané na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a gramatiku na úrovni B1-B2 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca. Súťaž prebieha tak na individuálnej úrovni, kde sa vyhodnocuje najlepší nemčinár spomedzi študentov, ako aj na úrovni škôl.

       V roku 2018 sa súťaže zúčastnilo 3052 študentov z 243 škôl z 11 krajín.

       V takejto silnej konkurencii sa žiaci nemeckých bilingválnych tried Gymnázia, Opatovská cesta 7, Košice nestratili a dosiahli cenný úspech. Spomedzi 243 škôl obsadili krásne 2. miesto!

        

       Medzi 20 najlepších študentov z celej Európy sa prebojovali až traja naši žiaci z 5.NB.

        

       Oliver Tomondy - 3 . miesto

       Matej Drabik – 6. miesto

       Jakub Kovalič – 19. miesto

        

       Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme k úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa radosti a chuti pri ďalšom štúdiu nemčiny!