• Krajské kolo Olympiády zo SJL

• Klaudia Poprocká zo 4.AB obsadila 1. miesto v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a postupuje na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční v apríli. Blahoželáme a veríme, že sa jej bude dariť aj v najvyššom kole.

• V angličtine sme proste super!

• Dňa 14.02.2024 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali Vojtech Boháč z III.NB, ktorý skončil ako úspešný riešiteľ a Oskar Peťko z V.AB, ktorý znova získal nádherné prvé miesto vo svojej kategórii a bude nás v apríli reprezentovať na celoštátnom kole. Veľmi mu držíme palce!!!

• Laboratórne cvičenie na FMMR TUKE

• Dňa 7. 2. 2024 študenti CVY absolvovali zaujímavé a precízne pripravené cvičenie v laboratóriu anorganickej chémie Ústavu metalurgie. Cvičeniu predchádzali pútavé prednášky pani doc. Aleny Fedoročkovej, PhD a pána doc. Ing. Gabriela Sučika, PhD na tému vodík, ale aj riešenie environmentálnych záťaží po banskej činnosti.

Po cvičení sme ešte absolvovali krátku návštevu DOD FMMR TUKE.

Ďakujeme všetkým, ktorí pre nás pripravili vzdelanostne hodnotné dopoludnie!

• Geografická olympiáda-školské kolo

• Dňa 19.1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Súťaž prebiehala online v učebni Informatiky.

V kategórii E súťažilo 13 žiakov z tried 3.OA a 4.OA (9 úspešných riešiteľov) Do okresného kola postupujú:

1. miesto - Sofia Ducarová - 3.OA  -  73,2 b.

2.miesto - Lucia Sopková - 3.OA  - 64,9 b.

3.miesto - Nikola Kačmáriková - 3.OA - 64,5 b.

Ďalší  úspešní riešitelia E kategórie: Lukáš Kafka - 4.OA, Zina Jánošíková - 3.OA, Tibor Migles - 4.OA, Nina Pijalová - 3.OA,  Šimon Ferenčák - 3.OA, Phutivisal Nhep - 3.OA

V kategórii F súťažila iba 1 študentka, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou a postúpila do okresného kola z 1. miesta. Laura Ferenczová - 2.OA - 73 b.

Všetkým zúčastneným blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a postupujúcim veľa úspechov v ďalších kolách.

• Mladá nádej slovenskej vedy

• Pri príležitosti ukončenia prvého polroku školského roku 2023/2024 ocenila pani riaditeľka študentky Miroslavu a Michaelu Kožlejové zo 4.NB za vzornú reprezentáciu školy.

Slovenská akadémia vied pozvala na vedeckú konferenciu do Smoleníc 48 študentov z celého Slovenska, ktorí boli úspešní v SOČ a AMAVETE. Medzi elitu sa teda dostali aj naše dievčatá.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• PRÍŤAŽ - ŽATVA

• Keď sa druhý polrok školského roku 2023/2024 opýta niektorých študentov, čo si robil v prvom polroku, odpovedia: „Riešil som PRÍrodovednú súŤAŽ a začínam druhý polrok jednotkami z biológie, fyziky a chémie!“

Tí najúspešnejší budú odmenení aj malými vecnými cenami.

Minuloročné prvenstvo obhájila Janka Ľochová z 2. NB.

2. miesto: Lukáš Kafka 4.OA

3. miesto: Sofia Karafová 1.NB a Ľudovít Kosnáč 2.OA

Blahoželáme!

PK Človek a príroda (biológia, fyzika, chémia)

• Šaliansky Maťko – školské kolo

• Víťazkou sa stala Tereza Imrová z 2.OA a postúpila do okresného kola, ktoré sa bude konať 7.2. 2024.

Ďakujeme za účasť našim najmladším študentkám z 1.OA: Sofii Čandovej, Kataríne Sičákovej a Anne Snítilovej.

• PRÍBEH ŽELEZA

• Dňa 31. 1. 2024 študenti 3.NB absolvovali hodinu chémie v Technickom múzeu v Košiciach. Dozvedeli sa o histórii hutníctva na Slovensku, zlievarenstve, tvárnení kovov. Pri makete vysokej pece si zopakovali proces výroby železa a neskôr jeho spracovania na liatinu a oceľ. Uvedomili si, že napriek novým materiálom má výroba železa stále svoje opodstatnenie.