• Vznik školy

Naše gymnázium bolo zriadené 1. septembra 1980 na základe rozhodnutia Rady VS  KNV. Gymnázium vzniklo v priestoroch bývalej SEŠ v Košiciach, ul. Opatovská cesta 7,  jej postupným dožívaním a nabiehaním ročníkov gymnázia. Za pochodu sa menilo projektové zameranie zo SEŠ na gymnázium, čo si vyžadovalo zabezpečovať pre novobudované učebne účelné zariadenie a učebné pomôcky, ale aj citlivo riešiť kádrové problémy prebytočných učiteľov SEŠ. Materiálne a profesijné zabezpečenie novovzniknutého gymnázia boli úlohy prvoradé. Dňa 12. mája 1981 bola odovzdaná do užívania prístavba školy. Tvorilo ju foyer, spojovacia chodba, šatne pre žiakov a novopristavený pavilón chémie s odbornou učebňou, 2 laboratóriami, kabinetom a váhovňou. Tieto nové učebné priestory boli účelne zariadené a vybavené učebnými pomôckami a didaktickou technikou.

Prví absolventi nášho gymnázia maturovali v šk. roku 1983/84.  Spolu s nimi zmaturovali aj poslední frekventanti bývalej SEŠ v 2-ročnom nadstavbovom štúdiu sociálno-právnej starostlivosti. Týmto SEŠ na Opatovskej ceste 7 v Košiciach dožila.

• Škola dnes

• Naše Gymnázium v súčasnosti ponúka rôzny typy štúdia.

• štvorročné štúdiu - rozšírená výuka anglického jazyka alebo informatiky
            • Anglické bilingválne štúdium - päťročné
            • Nemecké bilingválne štúdium - päťročné
            • osemročné štúdium - zamerané na cudzi jazyky

• Prečo si zvoliť nás?

• Zameranie na jazyky
          • Ponúkame jazyky anglický, nemecký, španiesky a ruský. Žiaci majú možnosť získať medzinárodný certifikát DSD I a DSD II, ktoré Vám umožňujú študovať a pracovať v nemecky hovoriacich krajinách. Kvalitné vyučovanie anglického a nemeckého jazyka zabezpečujú aj zahraniční lektori.

• Veľa zážitkov
          • Žiaci majú veľa možností vidieť a poznať svet. Naši učitelia organizujú exkurzie v rámci Európy a mimo nej. Ponúkame krátkodobé študijné jazykové pobyty, v rámci ktorých sú žiaci priamo v deji vyučovania na zahraničných školách (Londýn, Dublin).