• Postup do celoštátneho kola

• Dňa 16.2 2023 sa po dvoch rokoch znova  konalo prezenčné krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali traja žiaci: Lujza Alexandra Grelová z II.OA, Oskar Peťko zo IV.AB a Martina Rešovská z V.AB. Martina získala krásne 4.miesto a Oskar Peťko svoju kategóriu vyhral a postupuje do celoštátneho kola. Držíme palce!!!

• Výsledky PRÍŤAŽE (PRÍrodovednej súŤAŽE)

• Všetci účastníci získali jednotky z predmetov biológia, fyzika, chémia (samozrejme podľa toho, z ktorej oblasti  riešili zadané úlohy). V tomto školskom roku sa absolútnou víťazkou stala Janka Ľochová z 1.NB.

Srdečne blahoželáme!

Predmetová komisia Človek a príroda

• Dejepisná olympiáda kategória  - Okresné kolo
            • Dejepisná olympiáda kategória - Okresné kolo

• Do okresného  kola dejepisnej olympiády postúpilo 7 študentov.

Dvaja študenti zabodovali. Lívia Vargová z 2.OA obsadila 2. miesto v kategórii E a postupuje do krajského kola.

Alexei Sidor z 1.OA sa umiestnil v kategórii F na 3. mieste.

Obom srdečne blahoželáme.

Ostatní študenti sa stali úspešnými riešiteľmi v kategórii F Ondrej Ceľuch z 1.OA, v kategórii E Lujza Alexandra Grelová  z 2.OA, v kategórii C Oliver Hudák a Rebeka Marešová, obidvaja zo 4.OA.

• Krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Naša študentka Klaudia Poprocká z 3.AB obsadila 3. miesto z 30 súťažiacich v kategórii A.

V kategórii B nás reprezentovala Alexandra Štullerová z 1.NB, ktorá sa umiestnila na 7. mieste a stala sa úspešnou riešiteľkou. Obom dievčatám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

• Exkurzia – Technické múzeum v Košiciach

• Dňa 27. 1. 2023 sa študenti 2.A a 6.OA zúčastnili prehliadky Technického múzea v Košiciach. Zameraná bola na expozíciu metalurgie a výstavu : Železiarne – srdce priemyslu. Uvedomili sme si nenahraditeľnosť hutníctva pre svetovú ekonomiku, ale  aj to, že dané odvetvie je zároveň aj jedným z energeticky a environmentálne najnáročnejších “orieškov” pre výskum a vývoj v najbližšom období. Študenti exkurziou urobili bodku za systémom prvkov a v druhom polroku sa budú venovať organickej chémii.

• Úspechy na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 19.01.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Naši žiaci dosiahli takéto vynikajúce výsledky a umiestnili sa nasledovne:

1.miesto v kategórii 2C2 : Oskar Peťko, 4.AB

2.miesto v kategórii 2A:  Alex Albrecht, 6.OA