• Týždeň dobrovoľníctva

• Dňa 23.6.2023 sa študentky 3.A triedy zúčastnili akcie - Týždeň dobrovoľníctva na SOŠ veterinárnej. Aktívne sa zapojili do kvízu "Zaujímavosti o zvieratách" ako aj  kynologickej súťaže priamo v areáli školy. Tieto aktivity študentov sa vo veľkej miere využívajú aj v canisterapii a pri zlepšovaní života autistických detí. Veríme, že v ďalších rokoch sa do aktivity dobrovoľníctvo, či už na našej škole, ale v spolupráci s inými organizáciami zapojí čo najviac študentov.

• Finále IT Creativity Lab 2

• Dňa 15.6.2023 sa žiaci a učitelia našej školy zúčastnili záverečného stretnutia projektu IT Valley Košice, KSK a TUKE s názvom IT Creativity Lab 2 so svojou prácou pod názvom ONLINE ŠKOLA. Cieľom projektu bolo meranie spotreby energií. Už dnes vo vstupnej hale našej školy vidíme na obrazovke výstupy meraní teploty v miestnosti C6 a aktálne údaje odchodov autobusov, jedálny lístok a podobne. Žiaci sa naučili v rámci tohto projektu pracovať s modernými IT tecnológiami, nie je pre nich už neznámy pojem ESP32 ani GRAFANA. Za všetko je vďaka a študentom TUKE, ktorí boli vždy nápomocní a svoje vedomosti odovzdali ďalej.  Zapojením sa do tohto projektu sme získali 20.000€ na vytvorenie kreatívneho prostredia pre našich nádejných programátorov. Symbolický šek nám odovzdal predseda KSK R. Trnka.

Už teraz sa tešíme na rozšírenie projektu, v ktorom sa plánuje rozšíriť monitoring spotreby energií na celej škole a priniesť výstupy, na základe ktorých by sme vedeli ušetriť financie za energie.

• KOŠICE IT VALLEY-miesto kam patríme.

• Správna rada Košice IT Valley schválila vstup Gymnázia, Opatovská cesta 7, Košice do združenia dňom 24.5.2023. Našim učiteľom a žiakom sa tak otvárajú dvere na spoluprácu s IT firmami, možnosti na odborné prednášky, návštevy do priestorov firiem združených v IT VAlley. Už teraz nás čaká prezentácia projektu, na ktorom spolupracovali naši žiaci pod vedením p. Ceľucha so študentmi TUKE a firmou GlobalLogic. Finále LAB IT Creativity 2 sa uskutoční 15.6. 2023 v prestoroch TUKE. Tento projekt vznikol na základe iniciatívy KSK a IT VALLEY.

• KOŽAZ

• V dňoch 24.5-26.5.2023 sa triedy 3.A,3.AB,3.NB zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia. Žiaci si zastrielali, zasúťažili,  vyskúšali paddleboard, opekali a získali mnoho nových poznatkov z oblasti zdravotnej výchovy, civilnej ochrany, pobytu v prírode a technických činností a športov.

• Futsalový turnaj

• V dňoch 19.-20.mája 2022 sa uskutočnil futsalový turnaj-Krajská futsalová liga- v Šaci. Družstvo našej školy hralo s domácim družstvom-1:1, s družstvom Soš Veterinárna sme vyhrali 9:1 a s družstvom Gymnázium Šrobárová sme prehrali 1:3.V skupine sme obsadili druhé miesto a postúpili sme medzi najlepšiu osmičku, kde sme hrali s Soš Technickou , kde sme v riadnom hracom čase remizovali 3:3 ,ale vyhrali sme na penalty 3:2.Posledný zápas sme prehrali so Strednou športovou školou 4:1 a obsadili sme 3-4 miesto.Družstvo školy tvorili: G.Gáspár , J. Frič - 4.NB; D.Pastyrčák, R.Zrník - 3.AB; M. Turis - 3.NB, M.Drabišin - 3.A, M. Seliga , K. Dudič , M, Richnavský- 2.A ,  D. Šalapa -1.A, M. Štefko - 5.OA.  Srdečne gratulujeme.