Študentská rada

Činnosť študentskej rady

Nová stránka študentskej rady: http://studentskarada.opatovska.sk/

Študentská rada v školskom roku 2013/2014

Predseda ŠR:     Lucia    Navrátilová   2.C

Zoznam členov študentskej rady: Studenska___rada__sk.docx

Zo života ŠR:

V šk. roku 2008/2009

Valentínsky ples

V živote nášho Gymnázia je opäť jedna pekná udalosť. V piatok 13.2. 2009 sa uskutočnil Valentínsky ples. Aj keď sa druhý ročník tohto plesu uskutočnil v „nešťastný deň“ my sme dokázali pravý opak. Učitelia a študenti ukázali ako sa dokážu spolu baviť a spoločnými silami vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru stredoškolského plesu. Myslím, že všetci by sme sa chceli poďakovať Natálii Golenyovej z 2.C a pani profesorke Pytliakovej, ktoré tento ples pre nás zorganizovali a tiež Nike Bálintovej a Robovi Lackovi z 3.C sa skvelé moderátorské výkony.
pozrite si našu fotogalériu.

Karneval

Dňa 29. 1. 2009  sme na chodbách našej školy mohli stretnúť záplavu pestrých masiek, bolo to skoro ako karneval v Riu :). Študentská rada, ktorá túto akciu zorganizovala chce odmeniť 3 najoriginálnejšie masky.
Na základe hlasovania študentov sa víťazmi stali:
1.miesto striga z 1.E
2.miesto Gréci v tógach ( Zoli a Mišo z 3.B)
3.miesto punkáč (Jano z 3.D)
Pozrite si fotogalériu.

V rámci projektu Pekná škola nám študenti 3.A - Vlado Kladiva a Martin Rodák vymaľovali priestory pred bufetom a že je to nozaj pozitívna zmena sa môžete presvedčiť aj vo fotogalérii. Chlapcom veľmi pekne ďakujeme.
Pozrite si fotogalériu.

V  predvianočný čas Študentská rada odštartovala projekt Pekná škola, ktorý sa začal vyhlásením súťaže o najkrajšiu triedu.
Veľa tried urobilo naozaj peknú výzdobu - pochváliť musíme najmä 2. A, 2. D, 1. B, 3. C, 3. A, 3. B, 3. F. Vyhrať však mohla iba jedna trieda a študentská rada po zvážení rozhodla, že najkrajšie vyzdobená bola učebňa biológie - kde sídli 2. D. Táto trieda získala sladkú odmenu - výborné koláčiky.

Zahrajme sa na Ježiška

Dňa 12. 12. 2008 študentská rada zorganizovala ďalšiu vydarenú akciu, tentoraz charitatívnu.
Za všetky peniažky, ktoré sa im podarlo vyzbierať kúpia detičkám z Detského oddelenia vo Fakultnej nemocnici L. Pastera hračky, ktoré im určite spravia radosť.

Koľko sa podarilo vyzbierať?
Najštedrejší boli študenti 2. ročníka, ktorí prispeli sumou 997,- SK, tesne nasledovaní prvákmi, ktorí vyzbierali 905,50,-Sk. Tretí ročník prispel sumou 757,50,-Sk a štvrtáci pridali 347,50,-Sk. Učitelia prispeli sumou 692,-Sk, takže sa nám všetkým spolu podarilo vyzbierať pekných 3700,-Sk.

Mikuláš

V piatok 5. 12. 2008 sa naša škola červenala. Takmer všetci študenti (dokonca aj niektorí vyučujúci) do školy prišli s mikulášskou čapicou.
Túto vydarenú akciu vymyslela už minulý rok predsedníčka študentskej rady Danka Kmiťová a pre jej úspech sa ju rozhodla tohto roku zrealizovať vo veľkom štýle. Pomohli jej pritom aj čert, Mikuláš a anjel, ktorý rozdávali spolužiakom aj učiteľom sladkú mikulášsku nádielku.
NIEKOĽKO FOTIEK

Študentská rada oznamuje všetkým študentom, že sa v najbližšom období chystá uskutočniť tieto akcie:

1. Výstava fotografií - téma je ľubovoľná a prosíme každého študenta, ktorý sa zaoberá fotografovaním a má fotografiu, ktorú považuje za peknú a chce ju zverejniť, aby ju doniesol do štvrtka rána Dane Kmiťovej do 3. A triedy, alebo p. prof. Pytliakovej. Ak sa dovýstavy zapojí viac študentov, výstava sa uskutoční formou súťaže a autor víťaznej fotografie dostane odmenu.
2. Vtento predvianočný čas odštartujeme 1. decembra spoločný projekt pod názvom "Pekná škola". Preto vyzývame triedne kolektívy, aby si vyzdobili svoje triedy, aby sme si v škole vytvorili peknú vianočnú atmosféru.Žiaci najkrajšie vyzdobenej triedy získajú odmenu.
3. Minulý rok sme si pripomenuli sviatok Mikuláša a isto si spomínate na tú záľahu červených čiapok na našej škole. Tento rok chceme pokračovať v tejto tradícii a opäť na Mikuláša (avšak deň vopred - t. j. v piatok 5. 12. 2009) očakávame, že sa vrátia všetci Mikulášovia z minulého roka a dúfame, že sa pridajú aj prváci. Kto sa zapojí do mikulášskej akcie, v ten deň sa mu odpustí každá písomka aj skúšanie.

Dňa 5. 11. 2008 sa v Jumbo centre uskutočnila imatrikulácia prvákov.
Najprv sme si pozreli naozaj bohatý kultúrny program.
Potom prišli na rad naši bažanti :). Tretiaci im pripravili korenisté úlohy, konečne dostali príležitosť pomstiť sa za imatrikuláciu, ktorú absolvovali pred dvoma rokmi.
Ak Vás zaujíma čo, kde, ako pozrite si náš fotoalbum.

NIEKOĽKO FOTIEK Z IMATRIKULÁCIE
Veľa šťastia, pohody, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci.

V čase od 20. 10. do 4. 11. 2008 prebiehal na škole zber papiera.

Výsledky tried:

1.     miesto Labaš + Lacko 3.C                      901 kg

1. miesto Pástor 2. A                                         310 kg
    • miesto Grega 3. F                                           220 kg

Študentská rada týmto ďakuje všetkým, ktorí sa zapojili do zberu papiera a víťaznej triede 3. C srdečne blahoželáme. Deň voľna a 1000,-Sk sú Vaše.

V šk. roku 2007/2008

28.3.2007

Pri  príležitosti Dňa učiteľov sa uskutočnila anketa medzi študentmi o najobľúbenejšieho učiteľa.

Víťazom tejto ankety sa zaslúžene a jednoznačne stal  PhDr. Juraj Schmidt.  Krásne druhé miesto si vybojoval  Mgr. Eduard Gajdoš a tretie miesto získala  Mgr. Nelligrey Pytliaková.

14.2.2008

Tento deň je známy ako Valentín, teda sviatok všetkých zaľúbených.  Študentská rada preto pripravila na našej škole Valentínsku poštu, ktorú využívali nie len študenti, ale aj učiteliaJ.

6.12.2007

Pamiatku sv. Mikuláša  si uctili aj študenti našej školy. Každý študent, ktorý v tento deň prišil do školy  v akomkoľvek oblečení  sv. Mikuláša  sa vyhol akémukoľvek skúšaniu. Motivácia bola dosť veľká , a tak po chodbách našej školy pobehovalo niekoľko až stovky  pomocníkov sv. Mikuláša.