Navigácia

 • Zapoj sa a vyhraj notebook

  Zapoj sa a vyhraj notebook


  Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach v spolupráci s U.S. Steel Košice predstavuje nový projekt v ktorom môžeš vyhrať 200€ alebo notebook v hodnote 1000€. Neváhaj a čítaj ďalej.Všetko nájdeš v prílohe.

  projekt_FMMR-SS-USS.pdf

 • Oznam riaditeľstva školy

  Riaditeľka Gymnázia, Opatovská cesta 7, Košice oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno na deň 20.12.2019 (piatok) v súlade s §3 ods.10 vyhlášky č.231/2009 Z.z. o podrobnostiach a organizácii školského roka z prevádzkových dôvodov.

 • Vianočné trhy

  Vianočné trhy

  Začiatok týždňa sa niesol v znamení blížiacich sa Vianoc.  Školské chodby ovládla prenikavá vôňa medovníkov,  punču a  sladkých dobrôt.  Vianočné trhy nechýbali ani tento rok.   A bolo si z čoho vyberať,  veď sa do nich zapojilo 15 tried i študentská firma. Niektoré  z nich venovali výťažok z predaja na podporu zvieracích útulkov v Košiciach.  Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme krásne sviatky. 

  Fotogaléria

 • TEAMBUILDING 1.A

  TEAMBUILDING 1.A

  Vďaka výhre v tombole na imatrikulácii sme mali možnosť absolvovať 5. 12. triednickú hodinu v Laser Aréne na Jarmočnej ulici. Mega hudba, super zábava, adrenalínový úlet aj športový výkon - odreagovanie také ako má byť.

 • O tradíciách Slovenska

  O tradíciách Slovenska

  O tradíciách Slovenska sa učíme aj trochu netradične. Dnes v 3.OA o slovenskom kroji - jeho význame,  častiach,  zdobení...  Ten zemplínsky nám predstavila p. uč. Geregová,  modelku robila naša žiačka Natálka Sajková.  Ej,  či jej to pristalo. :)  

  Fotoalbum

 • Projekty rovesníkov

  Projekty rovesníkov

  V novembri sa naši rovesníci aktívne vzdelávali. Od 6.11. - 8.11. absolvovali prvú časť 3 - dňového intenzívneho výcviku v rámci programu: "Prevencia látkových závislostí", ktorý organizovala n.o. Filia spolu s UPJŠ KE. 

  Od 22.11. - 24.11. absolvovali 2. časť vzdelávania "Projekt je zmena",  v rámci programu Škola bez nenávisti. Úspešne obhájili svoj malý Projekt - Spoznajme sa navzájom, ktorý realizovali v 1. ročníkoch našej školy. 

  Ďakujeme im za peknú reprezentáciu našej školy a tešíme sa na ich ďalšie aktivity. 

  Fotoalbum

 • 2019 - rok významných okrúhlych výročí

  2019 - rok významných okrúhlych výročí


  Pripomíname si aj 150. výročie „zrodu“ periodickej tabuľky chemických prvkov. Ide o jeden z najvýznamnejších úspechov vo vede. V roku 1869 ju zostavil významný ruský chemik Dmitrij Ivanovič Mendelejev. Jeho vedecká činnosť bola rozsiahla a veľmi rozmanitá. Publikoval viac ako 400 odborných prác. Bol iniciátorom ustálenia základných jednotiek merania hmotnosti a dĺžky, zaujímal sa o ropu ako perspektívny energetický zdroj, vyrobil bezdymový strelný prach. Uznávali ho chemici na celom svete. V roku 1905 mu bolo udelené najvyššie vyznamenanie - Copleyova medaila Kráľovskej spoločnosti v Londýne. V roku 1906 bol dokonca nominovaný na Nobelovu cenu za chémiu, no chýbal mu jediný hlas.


  Na našej škole sme sa zapojili do celosvetových aktivít riešením on-line testu Periodic Table Challenge. Test úspešne zvládlo 38 študentov. Ďalej sme upravili PTP v učebni chémie tak, aby obsahovala všetkých doteraz známych 118 prvkov. Pozrite si ukážku časti testu a certifikátu.

  Periodic_Table_Challenge_testy(1).docx​​​​​​​

  ​​​​​​​Sofia_Eliasova.jpg


  „Bez usilovnej pracovitosti niet talentov ani géniov.“ Dmitrij Ivanovič Mendelejev

 • 24 -hodinový volejbalový zápas

  24 -hodinový volejbalový zápas

  Milí žiaci, rodičia ,priatelia školy


  dovoľte, aby sme Vás pozvali na
  24 -hodinový volejbalový zápas, ktorý sa uskutoční dňa 6.12.- 7.12. 2019 v telocvični našej školy.
  Začínajú ho žiaci, ktorí majú počas vyučovania hodiny telesnej výchovy a od 14:00 až do rána 7:00 sa ho môžu zúčastniť ostatní žiaci, ktorí môžu prísť aj s rodičmi .
  Privítali by sme tiež členov pedagogického zboru a všetkých priateľov našej školy.
  Na Informovanom súhlase musí byť vyznačený príchod a odchod z akcie . Jedlo a pitie si doneste so sebou.
  Žiaci 8 ročného gymnázia môžu hrať najneskôr do 20:00 hod. a odchádzajú v sprievode rodičov.
  Veríme, že posledný výsledok 2226:2134 bude prekonaný.


  Vianočné oblečenie vítané.

 • Shakespare's Memorial

  Dňa 20. 11. na konalo krajské  kolo recitačnej súťaže v prednese textu v anglickom jazyku s názvom Shakespare's Memorial. Zo školského kola postúpili žiačky Lenka Kietnosz zo IV.A,.Emka Károlyi zo IV.OA triedy a Alex Lenárdova zo IV.AB, ktorá v svojej kategórii v prednese poézie obsadila skvelé 2. miesto. Víťazke srdečne blahoželáme! 

 • TLAČOVÁ KONFERENCIA

  Nemecká spoločnosť BASF v spolupráci s Fakultou materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach už od septembra 2018 realizuje bezplatný medzinárodný vedecký program o trvalo udržateľnom rozvoji, ktorý je určený pre študentov slovenských stredných škôl s ročnou kapacitou približne 600 študentov. Podobne sa realizuje v 7 krajinách strednej a východnej Európy. Na tlačovú konferenciu predstavenia programu Chemgeneration dňa 20.11.2019 boli pozvaní zástupcovia štyroch gymnázií. Našu školu dôstojne reprezentovali: Anna Tomčová a Martin Hurtuk - obaja z 3.A. Demonštrovali možnosť recyklácie kovov pomocou elektrolýzy.
  V budúcom roku nás čaká nový workshop na tému: Výživa

 • Recitačné úspechy

  Študent Adam Benko z 5. AB obsadil 1. miesto v II. kategórii krajského kola súťaže Slovenský festival poézie Beniakove Chynorany, ktorá sa konala 11.11. 2019.

  Zároveň si vybojoval 2. miesto v kategórii 4A 43. ročníka súťaže v umeleckom prednese poézie Horovov Zemplín, ktorá prebiehala 14.11. 2019 v Michalovciach.

  Srdečne blahoželáme.

 • Okresné kolo v stolnom tenise žiakov

  ​​​​​​​Dňa 15.11.2019 sa vybraní žiaci II.OA zúčastnili na okresnom kole v stolnom tenise žiakov. Našu školu reprezentovali: Frič Martin, Imro Jakub, Kolarčík Ivan a Leinstein Erik.V silnej konkurencii žakov základných škôl okresu Košice IV získali krásne 2.miesto. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa športových úspechov.

 • Prezentácia hudobných nástrojov

  Dňa 12.11.2019 sa žiaci I.OA a II.OA zúčastnili prehliadky tradičných hudobných nástrojov. Priamo na našej škole redaktor Slovenského rozhlasu a člen Muziky Milana Rendoša p. Milan Rendoš zahral na rôznych tradičných ľudových nástrojoch, o ktorých sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Videli ukážky hry na akordeóne, ústnej harmonike, drumbli, okarine, gajdách, gajdici, píšťalke, koncovej píšťalke, dvojačke a možno aj netradičnú hru na vlastných rukách a liste. Na záver  si všetci spolu zaspievali ľudovú pieseň "A ja taka dzivočka" s akordeónovým doprovodom. Veríme, že sme niektorých žiakov motivovali aj na účasť v súťaži Slávik Slovenska, ktorá sa uskutoční na jar.

 • Krajské kolo v aerobiku chlapcov a dievčat

  Dňa 5.11.2019 naša škola organizovala Krajské kolo v aerobiku chlapcov a dievčat. Zúčastnilo sa ho 40 cvičeniek a cvičencov. Družstvo našej školy reprezentovali: Diana Gedeónová, Veronika Štarková, Barbora Lacková, uzana Sotáková, Rebeka Becová, Anna Čigašová, Michaela Demková , Katarína Gladišová, Lucia Tkáčová. Najlepšie sa umiestnila Diana Gedeónová, ktorá obsadila 1.miesto. V desiatke najlepších sú ešte Barbora Lacková a Zuzana Sotáková. Menované sa zúčastnia Majstrovstiev Slovenska v Aerobiku v Trenčíne.  

  Dievčatám srdečne gratulujeme a držíme prsty.

 • Imatrikulácia

  Keď sa povie Imatrikulácia, u mnohých žiakov školy sa vybavia krásne spomienky. A preto sme sa 24.10.2019 rozhodli dopriať prijímačky do opatovskej rodiny aj našim prvákom. Všetky prvácke triedy očarili publikum,  zložené zo žiakov i pedagógov,  fantastickými výkonmi v pripravených programoch. Svoje členstvo potvrdili tradičným Opatovským sľubom v krásnych priestoroch spoločenského centra AULA. Sladkú odmenu pre víťaznú triedu chceli ochutnať mnohí... Ale nestihli, lebo to už DJ rozbiehal zábavu, ktorá nemala konca. Ak k tomu prirátame bohatú tombolu,  môžeme opäť skonštatovať,  že to dopadlo na výbornú.  A že sa Opatovčania vedia skvele zabávať dokazuje aj naša fotogaléria

 • Juh Anglicka s výučbou jazyka

  Pilotný projekt jazykového pobytu Juh Anglicka s výučbou jazyka pre najmladších žiakov školy máme za sebou. 18 odvážnych žiakov 3.OA a 4. OA strávilo 8 dní mimo svojich domovov. Po náročnej a dlhej ceste, na ktorú sme vyrazili 21. septembra, sme sa vylodili na brehoch Anglicka. 5 dní strávených v kráľovstve prinieslo množstvo zážitkov i precvičenie cudzieho jazyka. Okúsili sme život v rodinách, naladili sa na krátku chvíľu na úplne odlišné stravovanie (na tie množstvá sendvičov budeme dlho spomínať), nenechali sa zaskočiť bláznivým anglickým počasím (rozhodne je to u nás lepšie), navštívili úžasné miesta. Oslnili nás útesy Beachy Head, prešli sme sa po mólach prímorských mestečiek, navštívili pamätné miesta v Chichestri i Brightone, dozvedeli sme sa čosi o histórii RAF a nakoniec sme dali aj slávny Londýn a jeho zákutia. Nenechali sme si ujsť výmenu stráží, či atmosféru pouličného umenia na Piccadilly Circus, prešli sa po slávnej Baker street a nezabudli na "selfíčka" so slávnymi osobnosťami v múzeu Madame Tussauds. A hoci cestu späť sme si predstavovali inak, zvládli sme všetko. A či pôjdeme opäť? Určite!

 • Chemgeneration

  Už v poradí tretia trieda z nášho gymnázia sa zapojila do vedeckého programu poprednej svetovej chemickej spoločnosti BASF. Dňa 25. 10. 2019 trieda 1.A absolvovala interaktívny vedecký seminár, ktorého hlavným poslaním je popularizovať vedu a zapájať študentov do objavovania vzrušujúcej stránky chémie a pomáhať im porozumieť tomu, ako môžu prírodné vedy napomáhať trvalo udržateľnému rozvoju. Študenti absolvovali pokusy na čistenie odpadovej vody, recyklovali papier, získavali elektrolýzou cín z elektroodpadu. Vedecký program Chemgeneration sa realizuje v 8 krajinách. Na Slovensku vznikol v spolupráci s Fakultou materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE. Tímu tejto fakulty pod vedením doc. RNDr. Aleny Fedoročkovej, PhD. patrí naša vďaka. Ďakujeme aj Ing. Tomášovi Vindtovi, PhD z Ústavu recyklačných technológii za nemenej zaujímavú prednášku na tému: Ako získať zlato z môjho smartfónu.

 • Súťaž Kráľ pravopisu

  Opäť máme novú kráľovnú pravopisu. V súťaži Kráľ pravopisu zvíťazila a žezlo prevzala
  Julka Schwarczová z 1. OA
  . Srdečne blahoželáme.

 • Dni nezábudiek

  Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia v dňoch 2. - 6.10. 2019 organizovala Liga za duševné zdravie SR charitatívnu zbierku "DNI NEZÁBUDIEK". Naša škola sa do zbierky aktívne zapojila 3.10. Žiaci - dobrovoľníci z 2.A a 2. AB triedy ponúkali v škole a v uliciach mesta za dobrovoľný príspevok umelý kvietok - Nezábudku. Podarilo sa im vyzbierať krásnych 402,14 €, čím sa stali víťazmi spomedzi všetkých zapojených škôl. Ďakujeme!  

 • Dublin Experience 2019

  🙂7 posledných septembrových dní(plus jeden októbrový)🙂28 mladých, veselých, zhovorčivých a zodpovedných tínedžerov🙂6 hodín vo vlaku na trase KE-BA🙂6 hodín strávených vo vzduchu🙂6 nocí strávených v meste GUINNESSU, hudby, literatúry a farebných dverí🙂15 hostiteľských rodín🙂12 poctivo odsedených a odkonverzovaných hodín na DCU(Dublin City University)🙂2 pobrežia Írskej republiky(východné a západné)🙂takmer 4 dni krásneho počasia🙂2 zasiahnutia morskou vlnou(však, MK a BM?:)🙂100vky uličiek, dublinských a dún laoghairských zákutí🙂asi 1 tona zjedeného bieleho sendvičového chleba:)🙂desiatky nachodených a najazdených kilometrov🙂2 dlhokánske móla(4,2km)🙂28 jazykových certifikátov.

  Pilotný projekt DUBLIN EXPERIENCE 2019 bol pokusom zaletieť ďalej ako do Londýna, otestovať lektorov na DCU, zistiť, či sme dosť otužilí, aby sme bez zimnej vetrovky zvládli mračná, vietor aj veľa kvapiek, opáčiť, aké je to v dublinskom modro-žltom buse sedieť rovno nad šoférovou hlavou a báť sa, že "sejme" všetky lampy a semafory, otestovať, či sa skupina tridsiatich ľudí vie presúvať rýchlosťou vyššou ako 1 km za hodinu....
  Košice babies, ako Vaši "leaders" Vám chceme zo srdca poďakovať, bol to pre nás úžasný zážitok.  Rešpektovali ste pravidlá, chodili relatívne na čas, boli ste zodpovední, zábavní a samostatní.
  Rodičia, ďakujeme Vám za dôveru, túto skupinu ľudí by sme bez obáv vzali aj na kraj sveta.

  Vaši vedúci, Blažka Ceľuchová a Jozef Štefanko

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Opatovská cesta 7, Košice
  Opatovská cesta 7, 040 01 Košice
 • 055 7274411 - sekretariát
  055 7274412 - riaditeľ školy
  055 7274414 - zástupca riaditeľa
  055 7274415 - šk. jedáleň

Fotogaléria