• Dejepisná olympiáda

• 14. 2. 2020 prebiehalo v CVČ okresné kolo Dejepisnej olympiády. V kategórii F Oliver Hudák z 1.OA obsadil 2. miesto. V kategórii D obsadil Alex Eiben z 3.OA tiež 2. miesto a postupuje do krajského kola. V kategórii C obsadila 3. miesto Nina Mikuľáková zo 4. OA. Viťazom blahoželáme a ďakujeme za účasť Ivane Gamrátovej/úspešný riešiteľ/ zo 4.OA, Denise Bognárovej z 3.OA a Simone Bodnárovej z 1.OA.

• Rozbehni svoj nápad

•

Výzva pre všetkých šikovných žiakov. PRIHLÁS SVOJ NÁPAD DO 28. FEBRUÁRA 2020 A ZÍSKAŚ ZDARMA:

* prístup do Rozbehni sa! videokurzu v hodnote 99€

* účasť na Bootcampe & praktický pracovný zošit

* 100€ na zostrojenie prototypu alebo prezentáciu nápadu

* mentoring, semináre & web na mieru v hodnote 299€

* možnosť získať grant z 18 000€ fondu na rozvoj nápadu

Viac na stránke: http://rozbehnisa.sk/rozbiehator/

• Stretnutie s veľvyslankyňou USA na Slovensku

• Na základe dlhoročnej spolupráce s American Embassy dostala Ildikó Gáspár výnimočnú príležitosť stretnúť sa s velvyslankyňou USA na Slovensku Bridget Brink pri príležitosti znovutvorenia Amerického centra v Košiciach.

• V angličtine valcujeme

• Obrovský úspech! Naše gymnázium už druhý rok ako jediné v kraji postupuje do celoslovenského kola v Olympiáde v anglickom jazyku. Veronika Danková z V.AB vyhrala na krajskom kole 1.miesto v kategórii 2C1!! Gratulujeme!

• Krásny úspech v nemčine

• Dňa 11.2.2020 sa konalo krajské kolo olympiády z nemeckého jazyka, v ktorom naša žiačka osemročného štúdia z 3.OA Karin Michalková získala krásne 1. miesto v kategórii 1C a tým aj postup na celoslovenské kolo. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• Bilingualism: the way to connect Europe

• V dňoch 26.1.do 1.2.2020 sa dvaja učitelia našej školy Janka Sidorová a Jozef Štefanko v rámci projektu Erasmus+ zúčastnili pobytu vo Fínsku. Vidieť a zažiť  je viac ako o fínskom školskom systéme  počuť a čítať.  Spolu s partnermi z Belgicka a Nemecka absolvovali vyučovacie hodiny na viacerých školách, zoznámili sa aj s estónskym vzdelávaním, spoznávali kultúru, prírodu a  navštívili mestá Vaasa, Seinäjoki i Helsinki.

Fotoalbum

• Výsledky študentských volieb

• Študentské voľby prebehli na našej škole dňa 6. 2. 2020 v priestoroch volebnej miestnosti zriadenej na pôde školy v čase od 8.00 do 14.00 hod. Volieb sa zúčastnilo 153 žiackych voličov, pričom platne odvolilo 149 z nich. Kandidátska listina pozostávala z 25 volebných strán resp. volebných koalícií.

Výsledky volieb boli nasledovné:

1. miesto: Koalícia progresívne Slovensko a SPOLU- občianska demokracia (30 hlasov)
              2. miesto: Za ľudí (28 hlasov)
              3. miesto: Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA                    (20 hlasov)
              4. miesto: Sloboda a Solidarita (16 hlasov)
              5.  miesto: SME RODINA, Kotlebovci -Ľudová strana naše Slovensko. ( zhodne po 12 hlasov)

Ostatné hlasy získali ďalšie politické strany v rozmedzí od 6 po 1 hlas.

• DOD na našej škole

• Pozrite si DOD 2020 na našej škole v obrázkoch. Radi Vás privítame aj v budúcom školskom roku.

Fotoalbum