• Novinky

      • Imatrikulácia

      • Keď sa povie Imatrikulácia, u mnohých žiakov školy sa vybavia krásne spomienky. A preto sme sa 24.10.2019 rozhodli dopriať prijímačky do opatovskej rodiny aj našim prvákom. Všetky prvácke triedy očarili publikum,  zložené zo žiakov i pedagógov,  fantastickými výkonmi v pripravených programoch. Svoje členstvo potvrdili tradičným Opatovským sľubom v krásnych priestoroch spoločenského centra AULA. Sladkú odmenu pre víťaznú triedu chceli ochutnať mnohí... Ale nestihli, lebo to už DJ rozbiehal zábavu, ktorá nemala konca. Ak k tomu prirátame bohatú tombolu,  môžeme opäť skonštatovať,  že to dopadlo na výbornú.  A že sa Opatovčania vedia skvele zabávať dokazuje aj naša fotogaléria

      • Juh Anglicka s výučbou jazyka

      • Pilotný projekt jazykového pobytu Juh Anglicka s výučbou jazyka pre najmladších žiakov školy máme za sebou. 18 odvážnych žiakov 3.OA a 4. OA strávilo 8 dní mimo svojich domovov. Po náročnej a dlhej ceste, na ktorú sme vyrazili 21. septembra, sme sa vylodili na brehoch Anglicka. 5 dní strávených v kráľovstve prinieslo množstvo zážitkov i precvičenie cudzieho jazyka. Okúsili sme život v rodinách, naladili sa na krátku chvíľu na úplne odlišné stravovanie (na tie množstvá sendvičov budeme dlho spomínať), nenechali sa zaskočiť bláznivým anglickým počasím (rozhodne je to u nás lepšie), navštívili úžasné miesta. Oslnili nás útesy Beachy Head, prešli sme sa po mólach prímorských mestečiek, navštívili pamätné miesta v Chichestri i Brightone, dozvedeli sme sa čosi o histórii RAF a nakoniec sme dali aj slávny Londýn a jeho zákutia. Nenechali sme si ujsť výmenu stráží, či atmosféru pouličného umenia na Piccadilly Circus, prešli sa po slávnej Baker street a nezabudli na "selfíčka" so slávnymi osobnosťami v múzeu Madame Tussauds. A hoci cestu späť sme si predstavovali inak, zvládli sme všetko. A či pôjdeme opäť? Určite!

      • Chemgeneration

      • Už v poradí tretia trieda z nášho gymnázia sa zapojila do vedeckého programu poprednej svetovej chemickej spoločnosti BASF. Dňa 25. 10. 2019 trieda 1.A absolvovala interaktívny vedecký seminár, ktorého hlavným poslaním je popularizovať vedu a zapájať študentov do objavovania vzrušujúcej stránky chémie a pomáhať im porozumieť tomu, ako môžu prírodné vedy napomáhať trvalo udržateľnému rozvoju. Študenti absolvovali pokusy na čistenie odpadovej vody, recyklovali papier, získavali elektrolýzou cín z elektroodpadu. Vedecký program Chemgeneration sa realizuje v 8 krajinách. Na Slovensku vznikol v spolupráci s Fakultou materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE. Tímu tejto fakulty pod vedením doc. RNDr. Aleny Fedoročkovej, PhD. patrí naša vďaka. Ďakujeme aj Ing. Tomášovi Vindtovi, PhD z Ústavu recyklačných technológii za nemenej zaujímavú prednášku na tému: Ako získať zlato z môjho smartfónu.

      • Súťaž Kráľ pravopisu

      • Opäť máme novú kráľovnú pravopisu. V súťaži Kráľ pravopisu zvíťazila a žezlo prevzala
       Julka Schwarczová z 1. OA
       . Srdečne blahoželáme.

      • Dni nezábudiek

      • Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia v dňoch 2. - 6.10. 2019 organizovala Liga za duševné zdravie SR charitatívnu zbierku "DNI NEZÁBUDIEK". Naša škola sa do zbierky aktívne zapojila 3.10. Žiaci - dobrovoľníci z 2.A a 2. AB triedy ponúkali v škole a v uliciach mesta za dobrovoľný príspevok umelý kvietok - Nezábudku. Podarilo sa im vyzbierať krásnych 402,14 €, čím sa stali víťazmi spomedzi všetkých zapojených škôl. Ďakujeme!  

      • Dublin Experience 2019

      • 🙂7 posledných septembrových dní(plus jeden októbrový)🙂28 mladých, veselých, zhovorčivých a zodpovedných tínedžerov🙂6 hodín vo vlaku na trase KE-BA🙂6 hodín strávených vo vzduchu🙂6 nocí strávených v meste GUINNESSU, hudby, literatúry a farebných dverí🙂15 hostiteľských rodín🙂12 poctivo odsedených a odkonverzovaných hodín na DCU(Dublin City University)🙂2 pobrežia Írskej republiky(východné a západné)🙂takmer 4 dni krásneho počasia🙂2 zasiahnutia morskou vlnou(však, MK a BM?:)🙂100vky uličiek, dublinských a dún laoghairských zákutí🙂asi 1 tona zjedeného bieleho sendvičového chleba:)🙂desiatky nachodených a najazdených kilometrov🙂2 dlhokánske móla(4,2km)🙂28 jazykových certifikátov.

       Pilotný projekt DUBLIN EXPERIENCE 2019 bol pokusom zaletieť ďalej ako do Londýna, otestovať lektorov na DCU, zistiť, či sme dosť otužilí, aby sme bez zimnej vetrovky zvládli mračná, vietor aj veľa kvapiek, opáčiť, aké je to v dublinskom modro-žltom buse sedieť rovno nad šoférovou hlavou a báť sa, že "sejme" všetky lampy a semafory, otestovať, či sa skupina tridsiatich ľudí vie presúvať rýchlosťou vyššou ako 1 km za hodinu....
       Košice babies, ako Vaši "leaders" Vám chceme zo srdca poďakovať, bol to pre nás úžasný zážitok.  Rešpektovali ste pravidlá, chodili relatívne na čas, boli ste zodpovední, zábavní a samostatní.
       Rodičia, ďakujeme Vám za dôveru, túto skupinu ľudí by sme bez obáv vzali aj na kraj sveta.

       Vaši vedúci, Blažka Ceľuchová a Jozef Štefanko

      • Prírodovedná exkurzia v Prahe

      • V dňoch 16.- 19.10 sme sa zúčastnili prírodovednej exkurzie v Prahe. Navštívili sme Vysokú školu chemicko - technologickú, kde sme si sami vyskúšali analýzu studňovej vody, pripravili "dokonalú pôdu", na supermikroskopoch pozorovali zooplanktón, absolvovali sme veľmi zaujímavú prednášku o jedoch, ktoré produkuje náš organizmus. Navštívili sme najväčšiu knižnicu "Chémie" v strednej Európe a po celom dni sme sa chutne najedli v študenskej menze.

       Po náročnom dni na univerzite sme ešte zvládli prechádzku k prezidentskému palácu a po Karlovom moste. Druhý deň sme navštívili Múzeum čokolády, Grevin, výstavu Doba génová a nezabudli sme ani na slávny Pražský orloj. Pred odchodom domov sme stihli aj ZOO, kde nás zaujali ľadové medvede a žirafy. Gorily sme nestihli, lebo si odskočili na hodinovú "svačinku". 

       Žiaci 2. ročníkov a 3.NB

      • Dni otvorených dverí na Technickej univerzite

      • Dňa 15.10.20219 sa študenti 3.A triedy zúčastnili na Dni otvorených dverí na Technickej univerzite. DOD  je každoročne organizovaný Technickou univerzitou v Košiciach pre účely propagácie univerzity, jej deviatich fakúlt a ich katedier. DOD sa touto cestou snaží osloviť hlavne študentov základných a stredných škôl ako aj širokú verejnosť, zabezpečiť priamy kontakt s aplikáciou vedy a výskumu v laboratóriách a predstavenie akreditovaných študijných odborov.

       Študenti sa dozvedeli  viac o jednotlivých fakultách,  výskume, laboratóriách a predovšetkým mohli  klásť otázky o študijnom programe jednotlivých katedier priamo študentom univerzity. 

      • Regionálne kolo v Aerobiku

      • Dňa 15.10.2019 naše gymnázium organizovalo Regionálne kolo v Aerobiku dievčat a chlapcov.Zúčastnilo sa ho 47 dievčat a chlapcov. Družstvo našej školy tvorili: Becová R., Čigašová A., Demková M., Gedeonová D., Gladišová, Lacková B., Sotáková, Tkáčová , Hušek Ľ., Štarková V. Najlepšie sa umiestnila Diana Gedeonová , ktorá obsadila 3.miesto.Srdečne gratulujeme a držíme prsty na Krajskom kole