• Milí rodičia a priatelia školy

• Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru a finančnú pomoc. Výťažok z  1. Reprezentačného plesu 1200 €, pôjde na rekonštrukciu prírodovedného laboratória.

Budeme radi, ak nás podporíte v tejto myšlienke aj naďalej. Číslo účtu Rodičovského združenia je IBAN:  SK93 0900 0000 0000 8212 6968 .

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 14.2. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. V kategórii D obsadila Nina Mikuľaková z 3.OA 3. miestoV kategórii E sme získali vďaka Alexovi Eibenovi z 2.OA tiež 3. miesto a tesne za ním na 4. mieste sa umiestnil Alex Albrecht z 2.OA. V kategórii F sa stal úspešným riešiteľom Martin Frič z 1.OA.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

• Víťazstvo v programovaní

• Daniel Balogh zo 4.B triedy patrí medzi víťazov programátorskej súťaže Python Cup 2019.

Srdečne blahoželáme !

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 14.2.2019 sa konal už 29 - ty ročník krajského kola olympiády v nemeckom jazyku, ktorého organizácie pre kategóriu 1A, 1B a 1C sa už po štvrtý rok zhostila naša škola. Sme radi, že sme mohli privítať tých najlepších žiakov nášho kraja, aby si navzájom zmerali sily vo svojich jazykových zručnostiach. V kategórii 1A našu školu úspešne reprezentoval Michal Sanislo z 1.OA, ktorý sa umiestnil na peknom 3. mieste. V ten istý deň sa v Košiciach zároveň konalo krajské kolo nemeckej olympiády aj v kategóriách 2A, 2B a 2C. V neľahkom súboji získal krásne 3.miesto Oliver Tomondy z 5.NB.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Študentské voľby 2019

• Dňa 15.2.2019 sa na našej škole uskutočnili študentské voľby. Ako dopadli? Výsledky nájdete spracované
              v priloženej tabuľke.

• Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Napriek veľkej konkurencii Arnold Kratochvíl (IV.AB) dnes získal 1.miesto v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku. Úprimne blahoželáme a držíme palce v celoštátnom kole!

• Škola bez nenávisti

• Dňa 29. - 31.1. 2019 sme absolvovali vzdelávanie s názvom "Škola bez nenávisti ", kde sme sa naučili veľa nových a zaujímavých veci, ako napríklad o ľudských právach, šikane,  kyberšikane... Na školení sme spoznali milých a príjemných ľudí plných energie, ktorí sa o nás postarali a taktiež nám zabezpečili ubytovanie s chutnou stravou a príjemnou atmosférou. Tešíme sa na naše ďalšie stretnutia a nové skúsenosti, ktoré donesieme aj do našej školy. Ďakujeme.

• Majstrovstvá Slovenska v aerobiku stredných škôl v Trenčíne

• Dňa 4. 2. 2019 sa 3 študentky nášho gymnázia: Diana Gedeonová 4.NB, Veronika Štarková 4.NBKristína Ruščáková 3.NB zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v aerobiku stredných škôl v Trenčíne.

Súťažilo 68 študentiek a študentov zo 7 krajov Slovenska. Súťaž pozostávala z piatich kôl v trvaní 5 x 40 minút. Vystriedali sa pri tom rôzne formy aerobiku: basic aerobik, piloxing, body work, dance aerobik a zumba. Úroveň súťažiacich bola vyrovnaná. Dievčatám sa najviac páčili tanečné formy aerobiku. Statočne zvládli aj ostatné formy cvičení. Aj keď neobsadili popredné miesta v súťaži, s hrdosťou reprezentovali Košický kraj a samozrejme aj naše gymnázium. Umiestnili sa v druhej desiatke súťažiacich.

• DOD v obrázkoch

• Dňa 29.1.2019 sme otvorili brány pre širokú verejnosť. Pozrite sa ako to u a nás žilo.

• Šaliansky Maťko

• Robko Gáspár z 1. OA nás úspešne reprezentoval v súťaži v  prednese slovenských povestí
              Šaliansky Maťko. V okresnom kole v silnej konkurencii obsadil 3. miesto. Srdečne
              blahoželáme!