• SIEŇ OLYMPIZMU

• Dňa 24.9. a 27.9.  žiaci II.OA a III.OA navštívili "Sieň olympizmu", pri príležitosti Európskeho týždňa športu. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o športovcoch, ktorí nás reprezentovali na olympijských hrách a sú spätí s mestom Košice. Prezreli sme si zbierku diplomov, dresov, medailí a iných predmetov, ktoré športovci prepožičali do siene olympizmu. Žiaci úspešne absolvovali aj kratučký testík z vedomosti o olympizme.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Dňa 26.09.2018, pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, sa na našej škole konala vnútroškolská súťaž Čo vieš o Veľkej Británii, USA, Kanade a Austrálii. Žiaci mali v trojčlenných tímoch správne odpovedať na kvízové otázky týkajúce sa geografie, dejín, prírodných monumentov, kultúry a zaujímavostí uvedených krajín.

Žiaci predviedli na súťaži pomerne dobré výkony, a hoci nikto nedosiahol plný počet bodov, súťaž má svojich víťazov. Ďakujeme všetkým zúčastneným za snahu a blahoželáme víťazným tímom.

Výsledky súťaže:

1.miesto:     I. AB Tomáš Húska, Radko Ilavský, Jakub Vozár

2. miesto:  III. NB Tomas Paul Mansbridge ,Lukáš Medzihradský, Róbert Nagy

I. NB Tomáš Krušpán, Jakub Szabó, Samuel Varga

3. miesto IV. AB Aneta Kolimečková, Filip Rzuhovský

• Informácia pre rodičov

• Ako sa prihlásiť do mobilnej aplikácie Edupage nájdete v nasledujúcom návode:

rodic_info.docx

Pre správne fungovanie aplikácie je potrebné ju aktualizovať, aby ste mali najnovšiu verziu - aktuálna verzia aplikácie je 2018.4.7 .

• EXKURZIA DO KEŽMARKU

• Dňa 20. 9. 2018 sa študenti z 1. AB a 1. NB zúčastnili na literárnej exkurzii. Navštívili  sme evanjelické lýceum, kde je umiestnená najväčšia školská historická knižnica v strednej Európe, a dva evanjelické kostoly, pričom ten drevený je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Počasie nám prialo, a tak sme si mohli vychutnať aj jarmok v meste. Domov sme sa vrátili spokojní a plní fantastických zážitkov

.

• FUTSALOVÝ TURNAJ

• Futsalový turnaj 20.9.2018

Dňa 19.9.2018 sa uskutočnil na našej škole futsalový turnaj. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev gymnazistov a 3 družstvá Osemročného gymnázia.Turnaj sa uskutočnil pri príležitosti Európskeho týždňa športu.

Výsledky:

1.miesto

II.AB: T.Gereg.D.Sitár,P.Grega,B.Molnár,Š.Sadiv,R.Matis,T.Forraiová

2.miesto

V.NB: M.Drábik,J.Škovran.R.Škovranová,P.Červený,D.Orosz

3.miesto

IV.A: T.Gajdoš,H.Cirbes,L.Korfanta,D.Kočišová, L. Cuper

8-ročné gymnázium

1.miesto

III.OA: Nikoleta Klacik, Michal Seliga, Jaro Seliga, Matúš Krajkovič

2.miesto -

I.OA: Viktória Urban, Pavol Jurček, Jakub Imro, Róbert Gáspar, Ivan Kolarčík

3.miesto -

II. OA: Denisa Bognárová, Viktória Malecová, Tatiana Kočišová, Alex Eiben, Matej Štefko

Víťazom gratulujeme.

• ÚČELOVÉ CVIČENIE V PIATOK 14.9.2018

• Triedy: 1.A, 1.AB, 1.NB, 1.OA, 2.OA, 3.OA

Zraz: 7:45 pred budovou školy

Ukončenie: 12:00 a rozchod pred školou

Dozor: 1.A – RNDr.Lacková Janka ,1.AB -  PhDr. Schmidt Juraj, 1.NB – Mgr. Geregová Zdena

1.OA – RNDr. Kozelková Katarína, 2.OA – Mgr. Ivanková Adriana, 3.OA – Mgr. Sidorová Jana

Triedy: 2.A, 2. AB, 2.NB

Zraz:   8:45 pred budovou Gymnázia, Alejova1 (skupina AB)

8:45 pred OC Galéria (skupina CD)

Dozor: 2.A –Mgr. Orta Perecár Mária, 2.AB – Mgr. Jozef Štefanko, 2.NB - RNDr.Stanislav Krajkovič

Odhlásenie z obeda na piatok je možné urobiť vo štvrtok.

Všetky ostané triedy majú vyučovanie podľa mimoriadneho rozvrhu.

• MARATÓN V AEROBIKU

• Milí športoví priatelia,

dňa 29.9.2018 o 9.00 organizuje KS JAZERO – MALIBU Maratón v aerobiku. Cvičí sa 5x50 minút /dance aerobik, body styling, batuka, posilňovanie/. Prezentácia od 8:30 v Malibu.

Záujemcovia hláste sa u p.Fehérovej

• ŠKOLSKÝ ZVONČEK

• Žiaci 1.OA a 2.OA nášho gymnázia sa dňa 5.9 zúčastnia akcie „Školský zvonček“ vo veľkej sále slovenského rozhlasu na Moyzesovej ulici  pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Hodiny matematiky, prírodovedy, etiky a spevu vyučujú redaktori a respondenti, ktorých poznáte z vysielania Rádia Regina východ. Verejná nahrávka sa uskutoční v čase od 9.05 – do 10.00 (1. – 3. vyhučovacia hodina). Pre MHD cestovanie je potrebné si zobrať 2 lístky ( mesačník).

"Školský zvonček" vo veľkej sále Slovenského rozhlasu pri príležitosti Dňa otvorených dverí Rádia Regina na Moyzesovej ulici v Košiciach.