Navigácia

 • Noc v škole

   

  Nebýva zvykom, aby žiaci trávili svoj voľný čas v škole v čase, keď sa drobčatám púšťa večerníček a dospeláci sledujú Televízne noviny. Očakávaný deň, či vlastne noc však prišla. A o zábavu bolo postarané. Všetci naokolo nám musia prepáčiť občasné pišťanie bojkov, či salvy smiechu prichádzajúcich z útrob školy, rozsvietené svetlá a ráno mátoživé postavičky. Veríme, že každý našiel to svoje, či už v podobe strašidelnej cesty,  nočného ping-pongového zápasu, sledovania dobrých i trochu strašidelných filmov alebo vykrútených rúk a nôh pri hre Twister. Atmosféra bola viac ako príjemná, nechýbalo občerstvenie spoločnosti Great 7 (tú kalorickú dávku v podobe lievancov si budeme dlho pamätať) a donášky s pizzou si u nás podávali kľučky. Tešíte sa na ďalší ročník? My áno:​)

  Do galérie Noc v škole boli pridané fotografie.

   

 • Svetový deň vody

   

  V marci si ľudia pripomínajú Svetový deň vody, prírodného zdroja, ktorý má dôležité a nezastupiteľné miesto na tejto Zemi. My sme síce trošku s oneskorením, ale predsa nakukli za brány vodárenských objektov, ktoré zásobujú pitnou vodou mesto Košice. A bol to teda zážitok. Najprv sme absolvovali návštevu Úpravovne vody, kde nám náš sprievodca poskytol množstvo informácií o tom, ako sa voda stáva vodou pitnou. Na prvý pohľad jednoduchá záležitosť si vyžaduje dokonalú súčinnosť ľudí i strojov. Odtiaľ sme sa presunuli k vodnej nádrži Bukovec. Pri zostupe do jej útrob sme mali pocit, že schody snáď nikdy neskončia, a to sme ešte netušili koľko tunelov a zákrut nás čaká. Každopádne sme si to užili, aj so sprievodnými udalosťami, ktoré vymyslí len život sám. Veď povedzte, koľkí z vás nazreli na takéto miesta? 

   

  Do galérie Svetový deň vody boli pridané fotografie.

 • Výsledky  talentových prijímacích skúšok

  Výsledky  talentových prijímacích skúšok do 1. ročníka

  Gymnázia,  Opatovská cesta  7, Košice

  na denné štúdium odbor 7902 J 74

  pre školský rok 2018/2019


       Výsledky PS nájdete tu -    vysledky_PS_bilingval.pdf

           Kritériom pre úspešné vykonanie talentovej skúšky bolo získanie minimálne 10 bodov za test zo SJL a MAT pri prijímacom konaní.

          Žiak je identifikovaný podľa číselného kódu, ktorý mu bol pridelený na prijímacích skúškach.

  Zápis žiaka na štúdium vykoná zákonný zástupca žiaka osobne na základe platného rozhodnutia o prijatí dňa 12. apríla 2018 (štvrtok) v čase od 7.30 do 17.00 alebo 13. apríla 2018 (piatok) v čase od 7.30 do 15.30.

  Na zápis je potrebné priniesť zápisný lístok, ktorý vydá zákonnému zástupcovi základná škola, ktorú žiak navštevuje.

  Žiaci, ktorí sú neprijatí pre nedostatok miesta majú možnosť byť prijatí na miesta nezapísaných žiakov na základe odvolania.

  Žiaci, ktorí nesplnili kritéria pre prijatie (neprijatý – nevyhovel)  nemajú možnosť byť prijatí po odvolaní.

  V prípade nejasností alebo ďalších otázok kontaktujte riaditeľku školy na tel. čísle 055/727 44 12.

  V Košiciach 9.4.2018                                Mgr. Lenka Hézselyová, riaditeľka školy
 • Mini Innovation Camp

  Dňa 05.03.2018 sme sa aj my,  žiaci našej  školskej JA Firmy Great7 zúčastnili na podujatí Mini Innovation Camp.Toto podujatie zorganizovala celoslovenská spoločnosť Junior Achievement Slovensko. Na tejto akcii sme si zdokonaľovali komunikačné, prezentačné a hlavne teambulidingové schopnosti, ktoré využijeme aj v budúcnosti v praxi. Toto stretnutie prebiehalo tak,že nám pani programová manažérka Alžbeta Šrenekelová zadala výzvu na ktorej sme pracovali ako rozdtriedené skupiny ľudí z celého Slovenska. Mali sme sa zaoberať problematikou Cestovného ruchu,  a to konkrétne ako prilákať ľudí zo zahraničia,  aby pricestovali na náštevu poprípade dovolenku na Slovensko. Po stanovenom čase 2 hodín sme naše projekty odprezentovali a nakoniec porotcovia vyhodnotili náš výsledok ako najlepší. Túto skúsenosť vrelo odporúčam aj ostatným, pretože mi táto udalosť dala veľa nových informácií a kontaktov,  ktoré su v podnikaní podľa môjho názoru najpodstatnejšie.

  Dávid Šubovič,prezident GREAT7.

 • Za nami je Marec - Mesiac knihy

  V ňom sa otvorili dvere do iného sveta. Nech sa páči, vstúpte...

  1. V tradícii vlastnej tvorby, ktorú sme začali v roku 2017 s našimi najmladšími, pokračujeme aj v tomto roku. Knižôčka príbehov s ilustráciami vznikla spojením fantázie a kreativity žiakov z 1.OA.

  Prajeme Vám čarovné čítanie... dostupné tu: kniha2018.pdf

  a pozrite si aj našu predošlú tvorbu... dostupné tu: kniha2017.pdf

  2. Osud mladých ľudí nám nie je ľahostajný. Čas, ktorý mnohí trávia aj v nemocniciach sme sa im rozhodli spríjemniť darovanými knihami zo Zbierky kníh pre Detskú onkológiu v Košiciach. Všetkým darcom ďakujeme. Veríme, že knihy potešia.

  3. Čitateľskú gramotnosť podporujeme celý rok, ale jedeň deň v marci čítaním žije celá škola. Tradičná akcia Číta celá škola odhalí mnoho zaujímavých a poučných kníh. 

  Mnohí študenti vymenili učebnice za beletriu, z ktorej čítali úryvky. Dúfame, že akcia prispela k tomu, že niekto nečítajúci sa stal čítajúcim. Zároveň Alex Eiben z 1.OA pripravil krátku reláciu o knihe a slovenčinári odovzdali ceny víťazom školskej literárnej súťaže.

  Niektoré zaujímavé knihy nájdete aj v policiach projektu Knihobežník pri vstupe do školy. 

  4. Sprievodné akcie:

  • Hviezdoslavov Kubín
  • Vráťme knihy do škôl (projekt dobrovoľného čítania - 1.OA, 2.OA)
  • Tvorivé písanie
  • Literary Competition...
 • Medovníky

  Do galérie Medovníky boli pridané fotografie.

  Vedeli ste, že medovníky neboli len súčasťou Vianoc, ale aj Veľkej noci a mnohých jarmokov počas roka?  A viete aký je rozdiel medzi medovníkom a perníkom? Naši najmladší už vedia. V dňoch 21.3.-23.3.2018 navštívili 1.OA a 2.OA v rámci výtvarnej výchovy Dom remesiel na Hrnčiarskej ulici, kde sme sa vrátili k takmer zabudnutému remeslu výroby tradičných medovníkov. Počuli sme mnoho zaujímavých informácií, zoznámili sme sa s históriou i fígľami starých majstrov, videli autentické nástroje a formy a nestačili sa diviť precíznemu zdobeniu. Tiež sme si toto zdobenie vyskúšali a aj keď k dokonalosti máme ešte riadny krok, nezaháľali sme. Naše výtvory sme nakoniec vzali zo sebou, no mnohé skončili ako pochúťka už po ceste. Jednoducho sa im nedalo odolať :)

 • Ruský jazyk v reštaurácii BARVINOK

  Do galérie Ruský jazyk v reštaurácii BARVINOK boli pridané fotografie.

   Dňa 28.marca sme navštívili tradičnú reštauráciu našich východných susedov - Ukrajinskú reštauráciu BARVINOK, kde Vám po rusky rozumejú.

  Takýmto prívlastkom by sme mohli definovať ukrajinskú reštauráciu Barvinok v centre Košíc, neďaleko Dómu sv. Alžbety. Barvinok je prvá ukrajinská reštaurácia na Slovensku a ponúka ich domácu kuchyňu. Po otvorení vstupných dverí vás privíta usmievavý pán majiteľ, ktorý má energie na rozdávanie. 

  Mohli sme si objednať v troch jazykoch, ukrajinsky, rusky a samozrejme aj slovensky.

  V ponuke majú kvalitné a chutné jedlo, zaujímavá je obedová ponuka Jedz koľko vládzeš za 5,60 eur. Na výber máte rôzne šaláty, boršč a ešte jednu polievku (väčšinou zeleninovú), pirohy, zemiaky, pohánka, zeleninové fašírky, dusená zelenina, kuracie a bravčové mäso, lievance, nápoj tradičný z údených jabĺk. Všetko bolo možné ľubovoľne skombinovať podľa vlastného želania a v ľubovoľnom množstve. Príjemný a ochotný personál, rád porozprával a vysvetlil všetko o jednotlivých jedlách.

  Veľmi príjemné prostredie v národnom štýle s príjemnou ľudovou hudbou.

  My sa tam určite opäť vrátime

   Žiaci I.A a I.AB

 • Veľkonočný volejbalový turnaj

  Do galérie Veľkonočný volejbalový turnaj boli pridané fotografie.

  Dňa 26.3.2018 zohrali naše volejbalistky v tomto roku nádherne ďalší turnaj. Tentoraz to bol "Veľkonočný volejbalový turnaj", ktorý sa konal už 18-ty raz a 16-ty rok o putovný pohár. Keď porazili všetky súperky, získali aj tento na jeden rok.       Blahoželáme!

 • Particle Physics Masterclasses 2018

  Do galérie Particle Physics Masterclasses 2018 boli pridané fotografie.

  Dňa 7.3.2018 sme nazreli do sveta nanočastíc. Zúčastnili sme sa akcie 14th International Particle Physics Masterclasses 2018 na pôde Katedry jadrovej a subjadrovej fyziky. Deň sme začali prednáškou na tému Pohľady do mikrosveta. V tejto prednáške  sme mali možnosť sa bližšie oboznámiť s teóriou relativity, Veľkým treskom,... Zisitili sme aj, že fyzici v Cerne majú množstvo prace s ostreľovaním častíc aby získali nové, nepoznané a mohli rozšíriť svet fyziky o nové informácie. Neskôr nasledovala prednáška na tému Higgsov bozón – hľadanie ihly v kope dát. Každý z účastníkov vedel, akú obrovskú rozlohu má Cern, no nikto ani len netušil akú obrovskú časť tvoria ešte miestnosti, potrubia pod zemou. Určitý čas sme sledovali videá, ktoré nám priblížili urýchľovanie častíc, krok po kroku. Oboznámili nás aj s rýchlosťou akou sa častice pohybujú, ako to vyzerá keď sa dve častice stretnú v presne určenom mieste.  V druhej polovici dňa sme v počítačovej učebni hľadali Higgsov bozón pomocou programov, ktoré sú využívané v Cerne. Každý dostal 50 situácii a podľa elektrónovej stopy musel odhaliť názov častice, ako napríklad, fotóny, mióny, elektróny,... Celá akcia vyvrcholila videohovorom so samotným Cernom. Viacero škôl, z celého sveta, malo možnosť bližšie spoznať život v Cerne. Dvaja vybraní fyzici nám s radosťou odpovedali na každú jednu otázku, ktorú sme pre nich mali pripravenú. Na záver sme dostali certifikáty a malú odmenu. 

  Tomáš Huntata, 3.B

 • Súťaž Junior Internet

  Skvelý úspech dosiahol Oliver Tomondy (4.NB) - druhé miesto v celoslovenskej súťaži  Junior Internet s projektom Runfan - Fitness Tracker - http://runfan.eu5.org/ v kategóriiJuniorWEB - starší žiaci. Súťaže sa  zučastnila aj  Nina Vincová (3.AB) v kategórii Junior BLOG. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

 • Súťaž Jugend Debattiert

  Už tradične sa vo februári / marci koná súťaž v debatovaní Jugend debattiert international.V školskom kole debatovali vo štvrtok 15. marca 2018 dva 4-členné tímy z bilingválnych tried 2.NB, 3.NB a 4.NB na tému: ”Mal by sa v každej členskej krajine EÚ vyučovať jazyk jednej zo susedných krajín ako prvý cudzí jazyk?”V debatách zaznelo veľa zaujímavých argumentov “za” aj “proti”, žiaci preukázali, že sa vedia navzájom počúvať a vhodne reagovať na názory protistrany.Víťazi školského kola, Soňa Šulíková / náhradníčka Karin Jalčová (4.NB) a Ivana Jevická (3.NB), postupujú do východoslovenského semifinále, ktoré sa uskutoční v utorok 20. marca 2018 na Gymnáziu Šrobárova v Košiciach. Držíme im palce!

  Do galérie Súťaž Jugend Debattiert boli pridané fotografie.

   

 • Volejbalové úspechy

    Dňa 20.3.2018 naše školské volejbalové družstvo dievčat obhájilo 1. miesto na turnaji o "Pohár starostky MČ Sídlisko nad jazerom".

       Pohár tak ďalší rok ostane na našej škole. K úspechu gratulujeme dievčatám:

            Martina Puchírová

            Barbara Gergelyová

            Karin Gergelyová

            Lívia Jakubovová

            Zuzana Šterbáková

            Slávka Huľvejová

            Simona Jurová

            Barbara Skupeková

            Radka Škovranová

            Miriam Kondášová

       

    Dňa 21.3.2018 bojovali dievčatá v základnom kole regionálnej súťaže. V málo zmenenej zostave sa im tiež podarilo vyhrať svoju skupinu a postúpiť do finále.

     Dňa  23.3.2018 sa vo finále regiónu umiestnili na krásnom treťom mieste z piatich škôl, čo znamená postup do krajského kola.

       Dievčatám gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

 • Okresné kolo PYTAGORIÁDY

  Dňa 14. 3. 2018 sa 3 žiaci zúčastnili okresného kola matematickej súťaže PYTAGORIÁDA v dvoch kategóriách. Úspešnými riešiteľmi sa  stali Denisa Bognárová  z I. OA (8. miesto) a Nina Mikuľaková z II.OA(4. miesto). Úspešným riešiteľkám srdečne gratulujeme.

 • Hviezdoslavov Kubín

  19 študentov súťažilo v školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetkým blahoželáme, ale víťazom môžu byť iba niektorí.

  Výsledky v kategórii poézia:

  1. Tomas Paul Mansbridge z 2.NB – J. Urban: Malý zúrivý Robinson

  2. Yasemin Sviatková z 3.AB

  3. Sarah Zavodská z 1.A

  Výsledky v kategórii próza:

  1. Adam Benko z 3.AB

  2. Slávka Vandrová z 1.NB

  3. Barbora Lacková z 1.NB

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

 • Angličtina na 8-ročnom štúdiu

  Význam anglického jazyka dnes už nikomu nemusíme zdôrazňovať.  Aj naši najmladší študenti sa mu od začiatku svoju štúdia venujú naplno počas piatich vyučovacích hodín týždenne. Popri práci s výbornými učebnicami, špeciálne vybranými pre osemročné štúdium,  najradšej na hodinách anglický jazyk „prežívame  aktívne“.  Na hodinách často nakupujeme, varíme, prezentujeme svoje talenty, športujeme, recyklujeme, vyrábame, súťažíme, hráme sa a občas si svoje frázy precvičíme aj v McDonalde. J Pozrite sa ako nás angličtina baví.

  Do galérie Angličtina na 8-ročnom štúdiu boli pridané fotografie.

 • Testovanie PISA 2018

  Naša škola bola vybraná do testovania PISA 2018. Testovanie na našej škole bude prebiehať v dňoch 17.-18. apríla 2018. Na testovaní sa zúčastnia vybraní žiaci (narodení v roku 2002), ktorí splnili medzinárodné kritéria stanovené pre pilotné testovanie PISA 2018.

  informacny_letak_pisa_skladaci.pdf

  prezentacia_pisa_rodicia.pdf

  prezentacia_pisa_ziaci.pdf

 • Písomná časť maturitných skúšok

  Do galérie Písomná čsť maturitných skúšok boli pridané fotografie.

 • Skúšky DSD I

  Do galérie Skúšky DSD I boli pridané fotografie.

  Keď  sa maturanti trápili nad testom  zo slovenského jazyka, žiaci bilingválnych tried  absolvovali 13. 3. 2018  prvú - písomnú časť svojej jazykovej skúšky – nemeckého jazykového diplomu DSD 1.

  Zúčastnilo sa jej 16 študentov z 2. a 3.NB a jedna žiačka z 3.A. Preverili si svoje jazykové zručnosti v troch častiach -  čítanie a  počúvanie s porozumením, písomná komunikácia .

  Táto skúška sa robí centrálne na celej severnej pologuli a zodpovedá úrovni A2/B1 Spoločného európskeho referenčného rámca. opravuje sa centrálne        v Nemecku.

  Budúci týždeň 21. a 22. 3. bude nasledovať ústna časť.

  Dúfame, že všetko dopadne dobre a naši žiaci si budú môcť v júni prevziať  jazykové diplomy.

   

 • Krajské kolo olympiády z NEJ

  Dňa 14. 2. 2018 sa konalo krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Náš žiak Jakub Kovalič obsadil v  kategórii 2C1 výborné 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

 • Mladí vedci na školách

  Do galérie Mladí vedci na školách boli pridané fotografie.

   

  Dňa 8.3. nás navštívila naša bývalá žiačka Zuzana Kožárová, spolu s ďalšími dvoma mladými vedkyňami a v rámci projektu SAV MLADÍ VEDCI NA ŠKOLÁCH, ktorý má za cieľ

  "vytiahnuť" mladých vedcov z laboratórií či knižníc a preniesť ich k študentom na školy, u nás odučili 3 zaujímavé hodiny z oblasti biológie, ekonómie a geografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Opatovská cesta 7, Košice
  Opatovská cesta 7, 040 01 Košice
 • 055 7274411 - sekretariát
  055 7274412 - riaditeľ školy
  055 7274414 - zástupca riaditeľa
  055 7274415 - šk. jedáleň

Fotogaléria